روز یکشنبه ۱۹ بهمن، ابراهیم فیروزی، تبعیدی در شهرستان راسک واقع در بلوچستان، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان راسک احضار شد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از هرانا، روز یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، ابراهیم فیروزی، در شهرستان #راسک، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان احضار شد.

در این ابلاغیه از آقای فیروزی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز برای ارائه توضیحات به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان راسک مراجعه کند.

دلیل احضار وی تبلیغ به نفع گروه‌ها و یا سازمان های مخالف نظام، عنوان شده است.

هرانا پیشتر نیز از احضار ابراهیم فیروزی به دادسرای راسک خبر داده بود. این شهروند در جلسه دادگاهی که در تاریخ ۶ مهر سال جاری برگزار شد، از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

آقای فیروزی از تاریخ ۱ آذرماه سال ۹۸، پس از ۷ سال تحمل حبس، به منظور سپری کردن حکم ۲ سال تبعید خود، به شهرستان راسک مراجعه و خود را معرفی کرد.

میزان محکومیت تبعید وی مجددا اردیبهشت‌ماه امسال به دلیل آنچه «غیبت» یا «ترک محل اقامت اجباری» عنوان شد، توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد به ۸ ماه دیگر تبعید به شهرستان سرباز محکوم شد.

لازم به ذکر است که سه ماه از تبعید وی به عنوان غیبت لحاظ شده و در مجموع ۱۱ ماه به تبعید وی افزوده شده است.

ابراهیم فیروزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل اعتقادات خود را دارد. وی کارگر تراشکار ۳۵ ساله، ساکن رباط کریم، نخستین بار به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

وی در این پرونده توسط دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.