دادستانی راسک، مدیر منبع العلوم کوه ون را از طریق تماس تلفنی احضار کرد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، دادستانی راسک از طریق تماس تلفنی حافظ عبدالله ملازهی، مدیر حوزه علمیه منبع العلوم کوه ونِ شهرستان سرباز را به دادستانی این شهرستان احضار کرده است.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود گفته است: “هفته گذشته چند بار دادستانی با مدیر منبع العلوم کوه ون تماس گرفته است اما حافظ عبدالله به علت فشردگی کلاس ها نتوانسته است که به دادستانی مراجعه کند، روز گذشته ۱۲ بهمن ماه باز دادستانی تماس گرفته و گفته است ما هفته گذشته منتظر بودیم و شما نیامدید.”

این منبع در ادامه گفته است: “از حافظ عبدالله خواسته شده است که امروز ۱۳ بهمن ماه به دادستانی مراجعه کرده و حاضر شود.”

از علت احضار این روحانی برجسته اطلاعی در دست نیست اما احتمال می رود که برای کارهای ساختمانی “مسجد و مدرسه دینی” منبع العلوم کوه ون باشد.

لازم به ذکر است، حافظ عبدالله ملازهی پیش از این نیز بارها توسط اطلاعات در زاهدان، ایرانشهر و سرباز احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است و در سال های اخیر فشارها بر حوزه علمیه منبع العلوم کوه ون افزایش یافته است.

منبع العلوم کوه ون یکی از بزرگترین مراکز و مدارس دینی اهل سنت در بلوچستان است که بنیانگذار و مدیر سابق آن “مولانا محمد عمر سربازی” بود که توسط ماموران امنیتی اطلاعات مسموم شده و به شهادت رسید.