جمهوری اسلامی با بی کفایتی خود شهروندان را از حداقل امکانات محروم کرده است.

به گزارش رصد بلوچستان، با گذشت بیش از چهار ماه از حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بلوچستان با هدف رفع محرومیت های مخابراتی اما همچنان مردم این استان از جغرافیای ایران با مشکلات زیادی مانند قطع اینترنت، اختلال در برقراری ارتباط و سایر موارد دست و پنجه نرم می کنند.

وجود این معضل در استان پهناور بلوچستان آن هم در عصر ارتباطات که دنیا به اتاقکی شیشه‌ای تبدیل شده و تکنولوژی‌های مدرن ارتباطی هر روز فاصله‌ها را در بستر شبکه‌های تلفن همراه و اینترنت به شدت کاهش می‌دهند، باعث شده تا بسیاری از مناطق شهری و روستایی بلوچستان همچنان از امکانات مناسب محروم‌ باشند.

یکی از شهروندان #مهگس گفته، ارتباطات نوین در عصر حاضر از اهمیت قابل ملاحظه ای در تکنولوژی و پشرفت و توسعه جوامع انسانی برخوردار هستند که ابتدایی ترین آنها سیگنال های تلفن همراه هستند، حدود سه هفته است که سیگنال های تلفن همراه در منطقه #سرشهران بخش #بیرک در بخش های #ساندک، #کتوکان، #چد، #گرسامانبالا، #لد، #بختی، حوزه #رگنتک به علت مشکلات سخت افزاری قطع بوده و تا به حال اقدام قابل ملاحظه در جهت رفع اشکال انجام نشده است.

به گفته اهالی این منطقه، این سوال در ذهن عموم ساکنین این منطقه تداعی شده که با وجود انتشار تصاویر کلان مسئولین شهرستان در فضای مجازی مبنی بر خدمت شبانه روزی، چرا مسئله ای به این سادگی با گذشت حدود سه هفته تا به حال رفع نشده است.

آنها خواستار پاسخ به این سوال هستند که اشکال کار کجاست؟ آیا به عدم پیگیری مسئولین و دستگاه ها، نبود نیروی انسانی و تجهیزاتی، غیر قابل اهمیت بودن مسئله فوق یا عدم استحقاق مردم از امکانات تلفن همراه مربوط می شود.

با این تفاسیر از آنجایی که مسئولان مربوطه در بلوچستان پاسخگوی تماس های خود نبوده و جواب قانع کننده ای در این راستا ارائه نمی دهند، گلایه های مردم به جا بوده و خواهان رفع این معضل در این دیار هستند.

وجود این معضلات در حالی است که آذری جهرمی اعلام کرده بود، دولت برای پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بلوچستان برنامه هایی را در نظر گرفته و به همین منظور در سفری ۱۰ روزه به بلوچستان آمد و وعده برطرف شدن مشکلات مردمان آن را در موعد مقرر داد.