“رحیمه کرد تمین” با گذشت بیش از بیست روز از بازداشتش همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می برد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، “رحمیه کُرد تمین” همسر “امیر حمزه رئیسی” فعال بلوچ مخالف حکومت، با گذشت بیش از بیست روز از بازداشتش همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی اداره اطلاعات دزاپ به سر می برد.

این شهروند روز شنبه ۱۱ بهمن ماه ۹۹، توسط مأموران اداره اطلاعات دزاپ پس از یورش به منزل مسکونی اش بازداشت شد.

خانم کرد تمین پس از بازداشت، ۲۴ ساعت در قرنطینه اداره اطلاعات زاهدان نگهداری شده و پس از آن به یکی از بندهای زندان زنان دزاپ منتقل شده است.

او همسر امیر حمزه رئیسی است که چند ماه قبل هنگام بازگشت به ایران توسط اداره اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفت و به مدت سه روز در بازداشت نیروهای امنیتی بود. او نهایتا به دلیل نزدیکی به دوران وضع حمل با تامین ضمانت آزاد شد.

پس از آزادی با تامین ضمانت، ماموران اداره اطلاعات او را در صورت ارتباط دوباره با همسرش تهدید به بازداشت کردند.

در همین زمینه امير حمزه رئیسی با انتشار ویدئویی ضمن درخواست آزادی همسرش، به اداره اطلاعات دزاپ گفته است که «اطمینان می‌دهد هرگز تسلیم زورگویی و گروگانگیری آنان نخواهد شد.»

رحیمه کرد مادر یک کودک ۶ ماهه است، فرزند او از مشکلات قلبی رنج می‌برد.

جمهوری اسلامی در ادامه اقدامات فراقانونی خود، برای تحت فشار قرار دادن فعالان مخالف حکومت، اقدام به بازداشت اعضای خانواده آن‌ها کرده است؛ در آخرین مورد می توان به بازداشت “احمد حبیر” برای اعمال فشار به خواهر زاده اش “بهادر بلوچ” اشاره کرد که عضو گروه مسلح جیش العدل بوده است.