دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه مذاهب دزاپ در مورد اخوت و برادری ادیان و مذاهب در حکومت جمهوری اسلامی سخن گفت.

به گزارش رصد بلوچستان، امروز ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۰، “دبیرکل مجمع تقریب مذاهب” در دانشگاه مذاهب #دزاپ در اقدامی عجیب و مضحک، سخن از وحدت ادیان و مذاهب مختلف در ۴۲ سال حکومت جمهوری اسلامی گفت.

شهریاری دبیر کل مجمع تقریب مذاهب گفت: «ما یک آرمان را طی ۴۲ سال گذشته دنبال کردیم و آن وحدت بین اقوام و مذاهب مختلف در کشورمان است. کشور ما یک کشور چند قومیتی و چند مذهبی است که در آرامش کنار یکدیگر زندگی کرده اند.»

شهریاری در ادامه افزود: «هیچگاه ما هیچ مذهبی را و هیچ دین و قومیتی را از جامعه خود طرد نکردیم و این اخلاق ایرانی ماست که آن را می پذیریم و درون خود جا می‌دهیم و مهمان‌نوازی می‌کنیم. در حال حاضر یهودیان و مسیحیان در تهران سکونت دارند و در کنار ما کنیسه و کلیسا دارند و در حال زندگی بدون هیچ مشکلی هستند.»

اظهارات شهریاری در حالی صورت گرفته است که از ابتدای انقلاب ۵۷ تاکنون، اجازه ساخت مسجد به اهل سنت در شهر تهران داده نشده است. همچنین بسیاری از اقوام و مذاهب مانند بهائیان با سرکوب قابل ملاحظه مواجه بوده‌اند.