در سایه ناکارآمدی جمهوری اسلامی، بلوچستان و سیستان فاقد حداقل زیرساخت های حمل و نقل جاده ای است.

به گزارش رصد بلوچستان، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری در حالی از راه اندازی تاکسی هوایی خبر داده که در سایه تبعیض و سوء مدیریت جمهوری اسلامی، بلوچستان و سیستان فاقد حداقل زیرساخت های حمل و نقل جاده ای است.

طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی بلوچستان و سیستان، این استان با حدود ۲۳ هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی حتی یک کیلومتر آزاد راه ندارد و در بخش‌های مختلف از جمله بزرگراه و آزاد راه نیازمند توجه ویژه است.

عمق محرومیت، اما در برخی نقاط جنوب بلوچستان و سیستان جدی‌تر است؛ تنها در یک نمونه ۱۸ هزار نفر از مردم بخش #تلنگ از توابع شهرستان #گنداوک روزانه برای امور زندگی ساعت‌ها مسیر سنگلاخی #بیچنڈ را طی می‌کنند تا به مرکز #گنداوک برسند.

مردم بخش #تلنگ بعد از گذشت بیش از هشت سال از شهرستان شدن #گنداوک، چشم انتظار پایان ساخت محور مواصلاتی خود به گنداوک هستند.

کاجه نیز منطقه‌ای با ۳۵ روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر که ۲۳ روستای آن در بالادست رودخانه و ۱۲ روستای آن در پایین دست رودخانه هستند و در فصول مختلف سال به ویژه پاییز و زمستان حتی تابستان (بارش مونسون) در پی بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه راه ارتباطی‌شان با مرکز شهر برای هفته‌ها قطع می‌شود و تنها راه خدمت‌رسانی به آن‌ها استفاده از بالگرد است.