جمهوری اسلامی شبانه و بدون اطلاع رسانی اقدام به استخدام نیروی غیربومی در اداره بنادر و دریانوردی بلوچستان کرده است.

به گزارش رصد بلوچستان، اداره بنادر و دریانوردی بلوچستان که استفاده از ظرفیت های بومی در رسانه ها خبر داده بود، در شب های اخیر در بایکوت رسانه ای و خبری شبانه اقدام به جذب و استخدام نیروی غیربومی کرده است.

این اقدام در حالی صورت گرفته که نیروهایی را برای سکانداری از شیراز و اصفهان و دیگر استان ها استخدام کرده است.

این در حالیست که بسیاری از نخبگان و متخصصان بلوچ در چابهار با پیگیری های مکرر به دلیل وضعیت بد معیشتی به دنبال کار هستند.

بسیاری از واجدین شرایط مدت هاست با رفت و آمد و نشستن در کنار فنس های اداره بنادر و دریانوردی چشم انتظار جذب و استخدام هستند، اما مدیران غیربومی توجهی به آنها ندارند.

یکی از این نخبگان به گزارشگر رصد گفت: “جمهوری اسلامی با پروپاگاندای خود از افزایش واردات و صادرات در تنها بندر اقیانوسی جغرافیای ایران خبر می دهد که مردم بلوچ سهمی از آن ندارند.”

این نخبه بلوچ با انتقاد از عملکرد مسئولین و نمایندگان بلوچ در مجلس شورای اسلامی آنها را به کارشکنی و عدم توجه به نیروهای بومی متهم کرده و افزود: “آقایون مسئول و جناب نمایندگان، آیا می توانید سر خود را با خیال راحت بر روی بالشت بگذارید و نسبت به معیشت و بیکاری جوانان بی تفاوت باشید؟ بی عدالتی و تبعیض بر مردم بلوچ تا کی باید ادامه داشته باشد و خیال دارید که ما ساکت باشیم.”

نخبگان بلوچ به این باور رسیده اند که استخدام نیروهای غیربومی در سواحل بلوچستان در راستای به انزوا کشاندن مردم بلوچ و تغییر بافت جمعیتی توسط جمهوری اسلامی است.