صدا و سیما برای توجیه تخریب مسجد مصلای اهلسنت پهره به اظهارات یک روحانی اهل سنت استناد کرد، اما او میگوید هیچ مصاحبه ای نداشته و این سخنان مربوط به چند سال قبل است.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، در پی تخریب شیرازه مسجد اهل سنت در #پهره موجی از اعتراضات در بین روحانیان و انتقادات از سوی مردم بلوچستان نسبت به این موضوع شکل گرفت.

در این بین صدا و سیما در مستندی که به نظر میرسد برای آرام کردن فضا منتشر کرده است اظهارات امام‌جمعه مسجد الزهرا #پهره مولوی کریمزایی را منتشر کرده که‌ به نظر میرسد از تخریب مسجد حمایت کرده است.

اما ساعاتی بعد این روحانی اهل سنت با انتشار ویدیویی هر گونه مصاحبه با صدا و سیما در این زمینه را تکذیب کرده و اظهارات خود‌ را مربوط به سال ها قبل دانست.

مولوی عبدالصمد کریمزایی اظهار داشت: “بنده نه با صدا و سیما و نه با هیچ فرد و شخصی که ادعا می کند، مصاحبه ای نداشتم.”

وی افزود: “هر کس که این مصاحبه را به من منصوب کرده کذب محض است و این کار توسط منافقان برای ایجاد اختلاف و تفرفه انجام شده است.”

گفتنی است، فنداسیون مسجد مصلای اهل سنت #پهره بامداد روز شنبه ۴ بهمن ماه ۹۹ توسط شورای تامین با همکاری ارگان های امنیتی تخریب شد.

لازم به ذکر است، تخریب فنداسیون مصلا با واکنش شدید بسیاری از روحانیان بلوچ همراه بوده و مردم بلوچ در اعتراض به این اقدام در مقابل مسجد نور تجمع کردند.