پس از واگذاری خوابگاه پسرانه واقع در مجتمع آموزشی امام حسن به شرکت نفت، با اعتراض دانش آموزان این مجتمع تخلیه شد.

به گزارش رصد بلوچستان، در اقدامی بی‌سابقه خوابگاه پسران واقع در مجتمع آموزشی امام حسن مجتبی روستای #جکدان #بشکرد مملکت بلوچستان به دستور یکی از مسئولان عالی رتبه استان کرمان به شرکت نفت واگذار شد. به دنبال اعتراض دانش آموزان، پس از سه روز این مجتمع آموزشی تخلیه شد.

با توجه به آغاز امتحانات حضوری، چندی پیش خبری مبنی بر اجاره یکی از خوابگاه های پسرانه روستای #جکدان واقع در شهرستان #بشکرد مملکت بلوچستان به شرکت نفت منتشر شد؛ از آنجایی که به نزدیک شدن زمان امتحانات و این که بسیاری از این دانش آموزان از روستاهای اطراف بشکرد هستند وجود این خوابگاه حائز اهمیت بیشتری است.

بر اساس این گزارش، دانش آموزانی که برای برگزاری امتحان به این مکان آمده، بلاتکلیف مانده بودند.

«علی روشنی» مدیر مجتمع فرهنگی تربیتی و خوابگاهی امام حسن مجتبی گفته که این اجاره نامه برخلاف میل مسئولین این شهرستان بوده و در هنگام اجاره این مجتمع اطلاع داده شده بود که در صورت بازگشایی مدارس کارکنان شرکت نفت موظف هستند این مکان را تخلیه و در اختیار دانش آموزان قرار دهند با این وجود شرکت نفت زیر بار این موضوع نرفته و حاضر به تخلیه مکان نشده بود، هم ما و هم دانش آموزان خواهان تخلیه این مرکز هستیم و شرکت نفت باید هرچه سریعتر این اقدام را عملی کند.

«محسن مومنی» مدیر کل کمیته امداد شهرستان بشکرد در این زمینه گفته که اجاره این مجتمع به شرکت نفت به خواست استاندار و مسئولین مربوطه انجام شده بود که با پیگیری های انجام شده و اعتراض ما و دانش آموزان این مدرسه همراه شد و روز گذشته در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه اقدام به تخلیه این مجتمع نمودند.

گفتنی است که دانش آموزان در پی این اعتراض نامه ای به صورت کتبی نوشته و به صورت دست جمعی آن را امضا کرده بودند.