یک تیم پزشکی وابسته به سپاه که گفته شده برای اجرای کاهش نسل جمعیتی به دشتیاری و چابهار آمده اند در شهر نگور مستقر شدند.

به گزارش رصد بلوچستان، تیمی از پزشکان سپاه پاسداران که خود را متخصص معرفی کردند در مناطق مختلف #دشتیاری و شهر #نگور مستقر شده و به مناطق دیگر شهرستان #چابهار نیز خواهند رفت. مکان استقرار این تیم دبیرستان مالک اشتر نگور است.

این تیم پزشکی شامل پزشکان زنان و زایمان و دندان پزشکی است. جمهوری اسلامی از اعزام متخصصان پزشکی در رشته های دیگر نیز خودداری می کند و برنامه خود را بر روی پزشکان زنان و زایمان قرار داده است.

چنانچه در اسفند ماه سال ۹۹ نیز یک تیم پزشکی که از قم و یزد به دشتیاری آمده و در روستای صدیق زهی مستقر شده بودند، همه آنها پزشکان زنان و زایمان بودند.

این تیم پزشکی از جمله نیروهای پزشکی سپاه اند که برای عملیات های میدانی به سوریه و عراق فرستاده شده بودند.

یک منبع مطلع گفت: «این افراد متخصص زایمان و زنان معرفی میشوند اما تخصص اصلی آنها برنامه ای است که برای آن آمدند.»

وی در این باره افزود: «این افراد قرص ها و آمپولهایی برای مردان و زنان تجویز می کنند که تاثیر مستقیمی بر نازایی دارند.»

وی همچنین گفت: «از زمانی که تیم های پزشکی سپاه در منطقه دشتیاری تردد میکنند نازایی و‌ مشکلات فرزند آوری به شدت افزایش یافته است.»

گفتنی است در سالهای اخیر مسئولان مختلف حکومتی و آخوندهای قمی از افزایش جمعیت اهل سنت ابراز نگرانی کردند و این مبنایی شده برای برنامه های کاهش نسل در بلوچستان توسط ارگانهای امنیتی.

این ‌برنامه پس از آن تشدید شده که جمهوری اسلامی اعلام کرده قرار است تا سقف ده میلیون غیر بومی در طرح «توسعه سواحل مکران» تا فاز سوم، در منطقه ساحلی و نزدیک ساحلی بلوچستان مستقر کند.