دادگاه ویژه روحانیت مشهد به همه زندانیان بند عقیدتی و روحانیون اهل تشیع به مناسبت فرا رسیدن عید فطر به جز مولانا کوهی مرخصی داده است.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، دادگاه ویژه روحانیت با تبعیض در اعطای مرخصی به مولانا کوهی، به همه هم بندیان وی به مناسبت فرا رسیدن عید فطر مرخصی داده است.

گفته می شود دادگاه ویژه روحانیت به همه زندانیانی که در بند ویژه روحانیت بسر می برند، مرخصی یک هفتگی به مناسبت عید فطر داده است اما مولانا کوهی شامل آن نبوده است.

براساس این گزارش، مولانا کوهی در مدت زمان بازداشت پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت و ابلاغ حکم بارها توسط نهادهای امنیتی و قضایی تحت فشار بوده است.

روحانیون بلوچ اهل سنت معتقدند که مقامات قضایی و نظامی استان بلوچستان و سیستان مانع از آزادی مشروط مولانا کوهی و عدم اعطای مرخصی به وی هستند.

گفتنی است، مولانا فضل الرحمن کوهی امام جمعه اهل سنت #پشامگ شهرستان #راسک در تاریخ هفتم آذر ماه سال ۹۸ به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار و بازداشت شد.

بازداشت این روحانی بلوچ با اعتراض گسترده شهروندان بلوچ در مناطق مختلف #بلوچستان همراه بود. وی پس از ۱۰ ماه بلاتکلیفی در زندان مشهد، به ۶ سال و چهار ماه زندان محکوم شد.