وزارت خارجه جمهوری اسلامی به اظهارات رستم قاسمی درباره فرستادن مستشارین حکومت به یمن و پاسخ قاسمی با انتشار فیلمی از باقری واکنش نشان داد.

به گزارش رصد بلوچستان، محمد جواد ظریف وزارت امور خارجه، سخنان رستم قاسمی، معاون اقتصادی نیروی قدس سپاه درباره کمک نظامی به حوثی‌های یمن و حضور مستشارین نظامی جمهوری اسلامی در این کشور را «برخلاف واقعیت و سیاست‌های» جمهوری اسلامی دانست.

در گزارش خبرگزاری «ایسنا» آمده است، روابط عمومی وزارت خارجه ایران جمعه ۳ اردیبهشت با انتشار اطلاعیه‌ای در مورد اظهارات اخیر رستم قاسمی اعلام کرد: «اظهارات منتشر شده در این مصاحبه برخلاف واقعیت و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در یمن است.»

در ادامه اطلاعیه وزارت خارجه حکومت ایران تاکید شده که حمایت جمهوری اسلامی از یمن «یک حمایت سیاسی است» و ایران از «روند مسالمت‌آمیز بحران یمن و تلاش‌های سازمان ملل برای حل سیاسی این جنگ خانمان‌سوز حمایت می‌کند.»

رستم قاسمی در واکنش به بیانیه وزارت خارجه در توییتی با انتشار فیلمی از سخنان سرلشکر باقری نوشت: «آقایان وزارت امور خارجه چنان درگیر بازی مذاکرات بی فرجام شده‌اند که سیاست‌های انقلاب را فراموش کرده‌اند. عزیزان بد نیست به سخنان سرلشکر باقری در خصوص حضور مستشاری ایران در کنار مردم مظلوم یمن رجوع کنند تا شاید یادشان بیاید وزارت امورخارجه کدام کشور هستند.»