مولانا عبدالغفار نقشبندی از تیراندازی بی ضابطه ماموران نظامی انتقاد کرد و خواستار توقف این تیراندازی ها به سمت شهروندان بلوچ شد.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز ۱۰ تیرماه‌ ۱۴۰۱، مولانا عبدالغفار نقشبندی امام جمعه موقت شهر راسک در خطبه های نماز جمعه از تیراندازی بی ضابطه ماموران نظامی به سمت شهروندان بلوچ انتقاد کرد.

مولانا نقشبندی در واکنش به تیراندازی بی‌ضابطه مامورین انتظامی در حاشیه شهر راسک گفت: “من از فرماندهی نیروی انتظامی استان می خواهم که به این بحث ورود بکنند و به نیروهای انتظامی اجازه ندهند که این تعقیب و گریزها در داخل شهرها صورت بگیرد.”

امام جمعه موقت راسک ضمن اعلام نارضایتی شهروندان از تیراندازی‌های بی‌ضابطه نیروهای انتظامی، افزود: “ما از فرماندهی نیروهای انتظامی شهر راسک می‌خواهیم که مثل فرماندهان گذشته که وقتی مردم گلایه‌مند می‌شدند، می‌آمدند در میان مردم و به درد و دل مردم گوش میدادند؛ بیایند در میان مردم تا مردم بی پرده با وی سخن بگویند، اما تا حالا ما چهره نورانی این عزیز را ندیدیم.”

مولانا نقشبندی همچنین با گلایه از فرماندار راسک اظهار کرد: “من نمیدانم که فرماندار ما کجای کار هستند! و مشغول چه کاری هستند. که نه ما در نماز جمعه ایشان را می‌بینیم و نه درد ما به ایشان می رسد و نه فریاد مردم به گوش ایشان می رسد.”

به گفته امام جمعه موقت راسک، شورای شهر ما نیز بایستی زمینه تیراندازی بی‌ضابطه ماموران نظامی ورود و موضوع تند بگیرند پیش از آنکه فاجعه ای پیش آمده و جان یک عزیزی گرفته شود.