مولانا ساداتی: «در منطقه مرزی فاجعه انسانی در حال رخ دادن است؛ سوخت بران در مرزهای بلوچستان جان می دهند.»

به گزارش رصد بلوچستان، مولانا سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان، نسبت به بسته شدن مرز توسط ارتش پاکستان و سپاه پاسداران و گرفتار شدن صدها تن از سوخت بران در دو سوی مرز بدون آب و غذا و عدم اجازه تردد به آنها و بروز فاجعه انسانی هشدار داد.

مولانا ساداتی از خطر دپوی سوخت در خانه ها نیز اشاره کرده است. دپوی گازوئیل در خانه روستاییان مناطق مرزی که موجب نگرانی اهالی شده در روزهای گذشته در مرز «کله‌گان» موجب انفجار یک خانه و خسارت زیادی شده است.

امام جمعه اهل سنت سراوان در این‌باره به همشهری می‌گوید: «کوچک‌ترین حادثه‌ای ممکن است یک فاجعه به بار بیاورد. حل این مسائل به مدیریت و تدبیر نیاز دارد و نمی‌دانم مسئولان چرا همه‌چیز را پیچیده می‌کنند؟»

مولانا سیدعبدالصمد ساداتی از پیگیری برای بازگشایی مرز خبر می‌دهد و می‌افزاید: «یک فاجعه انسانی در مرز در حال رخ دادن است. تعداد زیادی از سوخت ‌بران، آن‌سوی مرز بدون آب و غذا مانده‌اند و امکان ورود به کشور را ندارند و در این سوی مرز هم که شاهد دپوی گازوئیل در خانه روستاییان هستیم.»

وی توضیح می‌دهد مسئولان پاسخ روشنی به‌دلیل بسته شدن مرزها نمی‌دهند درحالی‌که مردم منطقه بدون کشاورزی و دامداری راه دیگری برای تامین معاش ندارند.

مولانا ساداتی تأکید می‌کند حل این مشکل که هر چند وقت یک‌بار تکرار می‌شود به یک نگاه انسانی و ترحم‌آمیز نیاز دارد.

روزانه سوخت‌بران زیادی از مرزهای سراوان تردد می‌کنند اما با بسته شدن مرز و مشکلات در آن سوی مرز راه امرار معاش سوخت‌بران مرزنشین در دو طرف که اغلب با هم نسبت فامیلی هم دارند، بسته شده است.