امام جمعه اهل سنت دزاپ نسبت به کاهش سهمیه سوخت در استان واکنش نشان داد.

به گزارش رصد بلوچستان، امروز ۴ شهریور ماه ۱۴۰۱، مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت دزاپ در مراسم نماز جمعه این شهر، از کاهش سهمیه بنزین خودروها در بلوچستان و سیستان انتقاد کرده و از مسئولان امر و وزارت نفت خواستند این «دغدغه مردم استان» را برطرف کنند.

در گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت دزاپ آمده است: “مردم به کثرت شکایت دارند که سهمیه بنزین در تمام کشور ۲۵۰ لیتر است، اما این سهمیه در استانِ محروم و کم‌برخوردار بلوچستان و سیستان به ۱۵۰ لیتر کاهش یافته است.”

امام‌جمعه دزاپ با انتقاد از این اقدام وزارت نفت، گفتند: “واقعا این چه تصمیمی است؟! وقتی رفتار و عملکرد غیرمنصفانه و غیرعادلانه باشد مردم اعتراض می‌کنند. چرا شکایت مردم را بلند می‌کنید؟! شما باید به این استان به‌جای ۲۵۰ لیتر سهمیه بنزین، ۳۰۰ یا ۴۰۰ لیتر بدهید. طول این استان از سیستان و سفیدآبه گرفته تا چابهار حدود هزار کیلومتر است.”

مدیر دارالعلوم دزاپ در ادامه خطاب به مسئولان افزودند: “شما چرا مردم ستمدیده این استان را که مردم قانعی هستند و بر سر شما فریاد نکشیده‌اند و حرف نزده‌اند ۱۵۰ لیتر بنزین می‌دهید؟! دلایل و استدلال شما برای این کار چیست؟ مردم مرزنشین این استان همواره صبر کرده و محرومیت‌ها را تحمل کرده‌اند‌ و بخاطر محرومیت‌ها و بیکاری‌ها خون دل می‌خورند و می‌سازند. شما چنین مردمی را در جای دیگر کم پیدا می‌کنید.”

مولانا عبدالحمید تاکید کردند: “سهمیه بنزین مردم بلوچستان و سیستان اگر بیشتر از دیگر استان‌ها نیست حداقل کمتر هم نباشد. امیدواریم مسئولان امر و وزارت نفت این دغدغه مردم را برطرف کنند.”

لازم به ذکر است، در طول مدت دو ماه از مرداد تا شهریور، ۱۰۰ لیتر از ۲۵۰ لیتر سهمیه سوخت بنزین خودروها در بلوچستان و سیستان کاهش پیدا کرده است.