مولانا نقشبندی نسبت به عزل مولانا گرگیج از امامت جمعه آزادشهر و افزایش چشمگیر سوانح جاده ای انتقاد کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، روز گذشته ۳ دی ماه ۱۴۰۰، امام جمعه موقت اهل سنت #راسک ضمن انتقاد از حکم عزل مولانا گرگیج، از نبود جاده های دوبانده و خودروهای استاندارد انتقاد کرد.

مولانا عبدالغفار نقشبندی ضمن اظهار تأسف از عزل مولانا گرگیج گفت: «متاسفانه با خبر شدیم در جمعه گذشته با نادیده گرفتن سخنان و توضیحات مولانا گرگیج و عذر خواهی ایشان در صورت تکدر خواطر برخی از مردم، در کمال ناباوری و بی مهری حکم عزل ایشان صادر شده است. علما همواره با ارشادات و راهنمایی های خویش، مردم را به مسیر درست رهنمون می‌سازند.»

امام جمعه موقت اهل سنت راسک افزود: «اهل سنت جغرافیای ایران در این برهه از زمان روزهای تلخی را سپری می‌کنند. طبق بند ۱۲ قانون اساسی اهل سنت در مراسم مذهبی خود آزاد هستند. آیا ممانعت از برگزاری نماز جمعه توسط روحانی بلندپایه اهل سنت استان گلستان دخالت در مراسم مذهبی نیست؟»

مولانا نقشبندی با اشاره به جاده های ناایمن بلوچستان و جان باختن علما و نخبگان بر اثر سوانح رانندگی تصریح کرد: «جاده های بلوچستان چقدر از خانواده‌های ما باید قربانی بگیرد؟ چقدر از علما، فضلا، نخبگان و فرهیختگان را از دست بدهیم تا وجدان های خفته مسئولان بیدار شوند؟ در بلوچستان ۱۰۰ متر اتوبان نداریم آیا انصاف است؟ ما خواهان اتوبان نیستیم فقط جاده ها را دو بانده کنید. از یک خانواده در یک روز ۷ قبر کنده می‌شود اما بازهم وجدان شما بیدار نمی شود.»

خطیب جمعه شهرستان راسک در زمینه کاهش تلفات جاده ای خطاب به مسئولان پیشنهاداتی ارائه داد و اظهار داشت: «جاده های بلوچستان را دوبانده کنید، به خودروهای استاندارد که در منطقه آزاد هستند اجازه تردد در سراسر بلوچستان را بدهید تا شاهد تلفات کمتری باشیم و اگر نمی توانید این کارها را انجام دهید، خودروهای پراید که استاندارد آنها از فرغون کمتر است را جمع آوری کنید تا مردم همانند عصر حجر سوار بر الاغ و قاطر شوند و اگرچه دیر به مقصد برسند اما دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.»

روحانی برجسته بلوچ اهل راسک در انتها خطاب به رانندگان بیان کرد: «هنگام رانندگی به این فکر باشید که خانواده‌ای چشم انتظار شماست و با سرعت رانندگی نکنید و به فکر خود و دیگران باشید. علما می گویند اگر کسی با سرعت بالا رانندگی کند و بر اثر بی دقتی خودروی او واژگون شود یا بر اثر سانحه کشته شود، به هلاکت رسیده است و اگر منجر به کشته شدن سایر مردم شود، قاتل است.»