ابراهیم فیروزی پس از حضور در دادسرای عمومی و انقلاب راسک بازداشت و به زندان منتقل شد.

به گزارش رصد بلوچستان، ابراهیم فیروزی، تبعیدی در شهرستان #راسک، روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه، پس از حضور در دادسرا و تعیین قرار وثیقه، به دلیل عدم توانایی در پرداخت آن بازداشت و به زندان #چابهار منتقل شد.

فیروزی روز یکشنبه ۱۹ بهمن، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان #راسک احضار شده بود.

بر اساس این گزارش، برای آزادی موقت آقای فیروزی قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر شد که وی به دلیل عدم توان مالی بازداشت و به زندان چابهار منتقل شده است.

ابراهیم فیروزی اعلام کرد؛ در اعتراض به پرونده سازی وزارت اطلاعات و ادامه توقیف موبایل و لپ تاپش قصد اعتصاب غذا دارد.

آقای فیروزی در مهرماه سال جاری نیز به دادسرای #راسک احضار و پس از برگزاری جلسه دادگاه در تاریخ ۶ مهر سال جاری از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

فیروزی از تاریخ ۱ آذرماه سال ۹۸، پس از ۷ سال تحمل حبس، به منظور سپری کردن حکم ۲ سال تبعید خود، به شهرستان #راسک مراجعه و خود را معرفی کرد.

میزان محکومیت تبعید وی مجددا اردیبهشت‌ماه امسال به دلیل آنچه «غیبت» یا «ترک محل اقامت اجباری» عنوان شد، توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد رضا عموزاد به ۸ ماه دیگر تبعید به شهرستان راسک محکوم شد.

لازم به ذکر است که سه ماه از تبعید وی به عنوان غیبت لحاظ شده و در مجموع ۱۱ ماه به تبعید وی افزوده شده است.

ابراهیم فیروزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل اعتقادات خود را دارد.

وی کارگر تراشکار ۳۵ ساله، ساکن رباط کریم، نخستین بار به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در این پرونده توسط دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.