طی اعزام جمعی از معتمدین متشکل از علما و ریش سفیدان از سوی مسجد مکی برای تحقیق در رابطه با تجاوز سرهنگ کوچکزایی به دختر ۱۵ ساله چابهاری برای دیدار و تحقیق صحت و سقم خبر، از چابهار دست خالی به دزآپ بازگشتند.

به گزارش رصد بلدچستان، طی انتشار خبر تجاوز به دختر ۱۵ ساله بلوچ از سوی یک مقام انتظامی با هویت سرهنگ “ابراهیم کوچکزایی ” و نارضایتی و خشم مردم بلوچ، تیم تحقیقاتی مسجد مکی برای صحت و کذب بودن این خبر به چابهار اعزام شدند.

یک منبع مطلع به گزارشگر رصد گفت: “مولانا عبدالحمید به درخواست مردم در پی انتشار خبر تجاوز به دختر ۱۵ ساله چابهاری، جمعی از معتمدین و ریش سفیدان را به چابهار برای دیدار با خانواده قربانی اعزام کرد.”

این منبع افزود: “این تیم تحقیقاتی پس از رسیدن به چابهار به روستای محل زندگی خانواده قربانی رفته اند اما موفق به دیدار نشده اند. و هیج یک از اهالی روستا هم از آن ها خبر نداشته اند.”

فعالان مدنی بلوچ بر این باورند طی اعزام تیم تحقیقاتی حکومت از تهران، این خانواده مورد تهدید نیروهای امنیتی قرار گرفته و از محل زندگی خود منتقل کرده شده اند.”

جمهوری اسلامی طی انتشار خبر تجاوز به #دختران _پهره و پرونده سازی علیه مولانا محمد طیب ملازهی، شاکیان را با تهدید به سکوت وادار کرد.

هنوز از سرنوشت این خانواده خبری در دست نیست و بیشتر فعالان از مردم می خواهند نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشند چرا که ممکن است قربانی بعدی دختر بلوچ دیگری باشد.