با وجود وعده های جمهوری اسلامی، بحران آب شرب، اهالی روستای سرگوست شهرستان گیه را به شدت نگران کرده است.

به گزارش رصد بلوچستان، اهالی روستای #سرگوست از توابع بخش #بنت شهرستان #گیه دسترسی به آب شرب ندارند که گلایه و انتقاد آنها از جمهوری اسلامی را به همراه داشته است.

یکی از اهالی روستای #سرگوست گفت: “هزینه‌های کمرشکن تحمیلی به مردم و وعده‌های مسئولان، بیش از دو سال از حفاری چاه روستای سرگوست می‌گذرد اما متأسفانه تاکنون اقدامی از طرف مسئولان صورت نگرفته است.”

به گفته ساکنین این منطقه، “مردم روستا از مال و جان خود گذشته‌اند و آنچه را که در توان داشته‌اند با جان و دل برای راه‌اندازی مجتمع به کار برده و در جریان حفاری چاه مذکور که توسط مردم بومی منطقه صورت گرفته است، دو نفر از اهالی روستا نیز جان خود را حین حفاری از دست داده‌اند. اگر نوبتی هم باشد، اکنون نوبت مسئولان است که پای وعده‌های‌شان بایستند و برای حل این مشکل کهنه دست به کار شوند.”

جمهوری اسلامی با دادن وعده های دروغین و پوشالی شهروندان به شدت از خود ناراضی کرده و با وجود پیگیری های مکرر، اقدامی جهت رفع مشکلات در دستور کار ندارد.

بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت نیرو، ٢٠٠ هزار نفر در بلوچستان، سقایی و با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند و ۳۰۰ هزار نفر هم اصلاً دسترسی به شبکه آب ندارند.