مقامات بلند‌پایه اسرائیلی طرح حمله به ایران را بررسی کردند

به گزارش رصد بلوچستان، در حالی که اسرائیل برای جلوگیری از ادامه روند غنی‌سازی اورانیوم یا بازگشت به توافق هسته‌ای بدون اصلاح با ایران تلاش می‌کند، تلویزیون اسرائیلی سه‌شنبه ۲ فوریه ۲۰۲۱ اعلام کرد که مسئولان بلند‌پایه اسرائیل طرح ارتش این کشور برای حمله به ایران را مورد بررسی قرار دادند.

بنا به این گزارش، مقامات اسرائیلی همچنین درباره استفاده از حمایت مالی فوق ‌العاده برای تامین هزینه این عملیات گفت‌وگو کردند.

بنا بر گزارش رسانه های اسرائیل، قرار است جلسه امنیتی شورای وزیران اسرائیل در این‌باره روز چهارشنبه برگزار شود».

این اقدام مقامات اسرائیلی پس از آن صورت می‌گیرد که بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه یکم فوریه ۲۰۲۱ تاکید کرد که دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خاورمیانه را تهدید می‌کند.

بنی‌ گانتس در گفت‌وگو با تلویزیون «الغد» ضمن ابراز نگرانی درباره تهدیدهای ایران و عملیات‌های «تروریستی» تحت فرمان‌دهی رژیم تهران که باعث بی‌ثباتی در منطقه شده است، هشدار داد که دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خاورمیانه را تهدید می‌کند.

از سویی آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگو با شبکه «ان بی سی» آمریکا نیز گفته بود چنانچه ایران به نقض تعهداتش ادامه دهد، ممکن است فقط چند هفته با دستیابی به مواد لازم برای ساخت بمب هسته‌ای فاصله داشته باشد.

ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل یک هفته پیش در هشداری صریح گفت؛ دستور آماده‌سازی طرح حمله احتمالی به ایران را در سال جاری داده‌ است.‎

آویو کوخاوی، رییس ستاد ارتش اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه هفتم بهمن با لحنی تند، گفت که او فرمان لازم را در این زمینه به ارتش داده است.