برنامه ریزی جمهوری اسلامی برای تخریب منازل مسکونی مردم منطقه لوچو دزاپ و استخراج از معادن گرانیت

اداره منابع طبیعی قصد دارد منازل مردم در منطقه لوچو شهرستان دزاپ را تخریب کند تا سنگ های قیمتی آن را صاحب شود.

به گزارش رصد بلوچستان، اداره منابع طبیعی قصد دارد فردا دوشنبه ۵ آبان ماه ۹۹، منازل مسکونی مردم روستاهای منطقه #لوچو از توابع شهرستان #دزاپ را با حکم دادستانی تخریب کند.

این اقدام در حالی قرار است توسط جمهوری اسلامی برای تخریب منازل مسکونی مردم و زمینه ای برای کوچاندن آنها صورت گیرد که این منطقه با طبیعتی بکر و دارای سنگ های قیمتی است.

#لوچو منطقه ای زیبا و كوهستانی در جنوب شهر #دزاپ با طبیعتی بكر، هوایی دلنشین و پاكیزه و سنگ های جذاب، دیدنی و با ارزش است.

طبق اعلام منابع مطلع نسبت به تخریب منازل مسکونی مردم توسط اداره منابع طبیعی، ارگان های جمهوری اسلامی به بهانه اراضی ملی و طبیعی قصد دارند مردم بلوچ این منطقه را با تخریب منازل به نقاط دیگر کوچ دهند و با راه اندازی و احداث معادن، سنگ های قیمتی این منطقه را استخراج کنند.

با توجه به اینکه این منطقه از مرتفع ترین مناطق شهرستان #دزاپ و حدود ۲۵ کیلومتری جنوب آن واقع شده به دلیل دارا بودن کوه هایی از جنس «گرانیت» دارای اهمیت و سرمایه های فراوان است.

جمهوری اسلامی به بهانه های مختلف درصدد است تا مردم بلوچ را از زمین های آبا و اجدادی خود بکوچاند و سرمایه های آن ها را به نفع خود مصادره کند.