مراسم و نماز عید آزادشهر به امامت مولانا گرگیج اقامه خواهد شد.

به گزارش رصد بلوچستان، مولانا محمدحسین گرگیج در مراسم ختم قرآن در نماز تراویح مسجد جامع شهرستان #آزادشهر که شامگاه چهارشنبه ٧ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد خبر داد که در صورت مساعد بودن آب و هوا در شهرستان #آزادشهر نماز عيد را اقامه خواهم كرد.

گفته می‌شود مولانا گرگیج در تاریخ ۲۶ آذرماه ۱۴۰۰ از امامت مسجد جامع اهل‌سنت #آزادشهر در استان #گلستان توسط عوامل جمهوری اسلامی عزل گردید.

بر اساس این گزارش، پس از عزل مولانا گرگیج این اولین حضور و ایراد سخنرانی‌است که توسط ایشان در مسجد جامع #آزادشهر ایراد شده است.

طبق این گزارش نماینده ولی فقیه در گلستان در ۲۶ آذرماه سال گذشته با صدور حکمی، مولوی نعمت‌الله مشعوف را به مدت یک سال به عنوان امام جمعه جدید اهل‌سنت آزادشهر منصوب کرد. این انتصاب با اعتراض گسترده جامعه اهل سنت ایران روبرو شد. معترضان تاکید نمودند که عزل و نصب امامان جمعه شهرهای سنی‌نشین بر عهده شورای مشورتی اهل‌سنت است و نماینده آیت‌الله خامنه‌ای حق چنین کاری ندارد.

لازم به ذکر است، پس از عزل مولانا گرگیج توسط نماینده علی خامنه‌ای در استان گلستان، فشارها بر روحانیون بلوچ حوزه علمیه گالیکش افزایش پیدا کرده است. طوریکه دستکم ۸ روحانی بلوچ این حوزه توسط دادگاه ویژه روحانیت گلستان احضار و مولوی مشعوف به مدت دو روز بازداشت شده بود.