مردم بلوچ در بلوچستان شرقی در اعتراض به آزار جنسی یک کودک بلوچ توسط ارتش پاکستان مسیرهای مواصلاتی شهر تربت را بستند.

اختصاصی/ به گزارش رصد بلوچستان، روز جمعه ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، مردم بلوچ بلوچستان شرقی در شهر #تربت در اعتراض به آزار جنسی یک کودک ۱۰ ساله بلوچ توسط ارتش پاکستان دست به تجمع اعتراضی و بستن مسیرهای مواصلاتی شهر تربت زدند.

گفته می شود، روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک کودک بلوچ به نام “مراد امیر” اهل منطقه گرید هوشاپ تربت که در اطراف روستای خود در حال قدم زدن بوده توسط ارتش پاکستان AFC بازداشت و مورد تعرض جنسی قرار گرفته است.

پس از تعرض جنسی به این کودک توسط نیروهای AFC، وضعیت جسمانی این کودک وخیم و در حالت کما قرار گرفته است که این نیروها وی را در بیابان رها کرده که توسط مردم محلی به بیمارستان منتقل شده است.

در این راستا صدها تن از زنان، مردان و کودکان بلوچ در هوشاپ و تربت در اعتراض به این اقدام ارتش پاکستان و نیروهای AFC دست به تجمع اعتراضی زدند و مسیرهای مواصلاتی هوشاپ به تربت را بسته اند.

مادر این کودک خطاب به معترضان گفت: “ارتش پاکستان پیشتر نیز اقدام به چنین جنایت هایی کرده است، خاموش بودن و ساکت ماندن در برابر این جنایت ها ظلم آشکار به بشریت و ملت بلوچ است.”

همچنین این تجمعات به شهرهای دیگر بلوچستان شرقی از جمله شهر کویته و گوادر نیز گسترش پیدا کرده است.

اعتراضات در شهر کویته در مقابل باشگاه مطبوعاتی و با هماهنگی سازمان دانشجویی بلوچ BSO برگزار شده است.

شرکت کنندگان در تجمع با در دست داشتن بنرها و پلاکاردهایی بر علیه ارتش و حکومت پاکستان شعار دادند.

شرکت کنندگان در این تجمع گفتند که ارتش پاکستان در حال تکرار همان کاری است که با مردم بنگلادش در سال ۱۹۷۱ انجام داد‌ه است.