جمعی از جوانان بلوچ انتصابات رژیم ایران را تحریم کردند.

در این بیانیه آمده : « اسلام علیکم، ما جوانان و آزادیخواهان بلوچ در انتخابات نمایشی (انتصابات) حکومتی به هیچ عنوان به هیچ احدالناسی رأی نخواهیم داد و این سیرکی که حکومت آن را از طریق سران طوایف جولان می‌دهد را به طور کلی تحریم می‌کنیم و هرکسی که در انتخابات شرکت کند و برای انتخابات تبلیغات انجام دهد را خائن به خون جوانان ملت بلوچ و راه‌شان را جدا می‌دانیم.

کسانی که رأی می‌دهند به خون شهید کالیا بلوچ (نعمت الله کبدانی) و تمام شهدای ملت بلوچ که در جمعه خونین به شهادت رسیده‌اند، پشت کرده و جزو اهل حق نیستند و در تاریخ از آن‌ها به عنوان کسانی یاد می‌شود که شریک در جرم بوده و در جنایت رژیم سفاک را همراهی کرده‌اند.

مردم زاهدان جزو اولین کسانی بودند که در جمعه خونین جلوی دشمن ظالم با اقتدار و مردانگی ایستادند و جان عزیزشان را تقدیم به سرزمین مادری‌شان (بلوچستان) کردند.

در گذشته و در حال بزرگان و مشاهیر همیشه در سوی حق ایستاده‌اند و همگام با علما و روحانیون اهل حق همچون حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید (حفظه‌الله) بوده‌اند و با اهل باطل جنگیده‌اند.

ما جوانان و آزادیخواهان از تمام ملت بلوچ می‌خواهیم تا انتصاباتی که هیچ منفعتی برای مردم ما ندارد را تحریم کنند و در دام رژیم قرار نگیرند و با تحریم انتخابات مشت محکمی به خامنه‌ای و نمایندگانش بزنند.