حزب بلوچستانء راجی تپاکی ضمن محکومیت عقیم سازی زنان بلوچ توسط جمهوری اسلامی، آن را نسل کشی آرام نامید.

به گزارش رصد بلوچستان، حزب بلوچستانء راجی تپاکی با صدور بیانیه ای، اقدامات جمهوری اسلامی در رابطه با عقیم کردن زنان بلوچ و نسل کشی آرام را به شدت محکوم کرده و از همه ملت بلوچ خواسته نسبت به پروژه های منفی کاهش نسلی که توسط ادارات جمهوری اسلامی تبلیغ می شود پیروی نکنند و نسبت به آن هوشیاری لازم را داشته باشند.

 این حزب در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی از اقدامات جمهوری اسلامی در مملکت بلوچستان گفته، رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی به بهانه «افزایش جمعیت وهابیت» بلوچها را نوک پیکان حمله قرار داده و در حال اجرای پروژه های کاهش نسل و عقیم سازی زنان بلوچ است.

کمپین فعالین بلوچ در گزارش خود که ۳۰ دی ماه منتشر کرده طی افشاگری که در این رابطه داشته است، گفته بود: «مسئولان جمهوری اسلامی برای جلوگیری از بارداری زنان بلوچ در بلوچستان، علیرغم مناطق دیگر کشور اقدام به پخش وسایل پیشگیری از بارداری و تشویق به پیشگیری می کنند.»

حزب بلوچستانء راجی تپاکی در مورد این برنامه جمهوری اسلامی در مناطق بلوچ نشین گفته که، سیاست های تنظیم شده توسط فرقه مذهبی حاکم از ابتدا علیه بلوچ‌ بوده و این ملت را مورد تحریم و تهمیش قرار داده اما پروژه کاهش نسل و عقیم سازی زنان از جمله برنامه های ضد بشری است که کلیه موازین انسانی و بین المللی با آن مخالف اند.

پس از سخنرانی علی خامنه ای مبنی بر افزایش جمعیت ایران، کلیه سیاست ها در  جغرافیای ایران در راستای افزایش جمعیت پیش برده می شوند اما این روند در بلوچستان به صورت معکوس برای کاهش نسل و عقیم سازی پیش برده می شود.

این حزب در بیانیه خود از نمونه اقدامات عقیم سازی زنان بلوچ توسط جمهوری اسلامی اشاره کرده است، داروهای ضد بارداری و بستن لوله در کلیه مناطق کشور ممنوع است اما در بلوچستان از طریق بهیارها، بهداری ها، مراکز بهداشت، پزشکان غیر بومی و بیمارستان ها  تشویق میشود در کنار آن داروهایی به گونه ای غیر علنی پخش می شوند تا با عقیم کردن زنان بلوچ از رشد نسل انسانی در بلوچستان جلوگیری کنند. این پروژه خصوصا علیه زنان روستایی کم برخوردار اجرا می شود.

در کنار این پروژه ضدبشری آمار و ارقام موجود از مرگ و‌ میر بالای زنان و نوزادان در حال ولادت که دو برابر متوسط کشوری است خبر میدهد.

یافته شدن قرص های مختلف در کیک و کلوچه و مواد غذایی و عدم انتشار گزارشی در مورد منشا آنها از سوی ارگان های بهداشتی و مسکوت کردن موضوع از جمله مواردی است که نگرانی ها در خصوص برنامه های عقیم سازی در بلوچستان را به واقعیتی عینی تبدیل کرده است۰ 

حزب بلوچستان ءِ راجی تپاکی این اقدامات رژیم را نسل کشی آرام دانسته و ضمن محکومیت شدید اللحن آن از مردم بلوچستان خواسته که هوشیاری لازم را در این زمینه افزایش دهند و از هر گونه پروژه منفی کاهش نسلی که تبلیغ می شود پیروی نکنند.

همچنین این حزب خواستار اعزام تیم های تحقیق و بررسی و گزارشهای میدانی نسبت به این موضوع از سازمان بهداشت جهانی شده تا نسبت به آن واکنش نشان دهند.