ایل دهمرده ضمن مخالفت با طرح تقسیم بلوچستان، خواستار محاکمه نماینده نصرآباد شد.

به گزارش رصد بلوچستان، ایل دهمرده در مخالفت با طرح تقسیم بلوچستان، بیانیه دوم خود را صادر کرد.

در این بیانیه به اقدامات ضدبلوچ دهمرده در دوران تصدی استانداری بلوچستان از جمله “احداث دیوارهای بتنی و فنس توری در تمام مرزهای زمینی به بهانه مقابله با تروریسم و مبارزه با مواد مخدر”، “واگذاری بخش‌هایی از سرزمین بلوچستان به کشور همسایه”، “زندانی و اعدام کردن علمای بلوچ اهل‌سنت” و “تخریب مدرسه دینی عظیم‌آباد نصرآباد” اشاره شده است.

ایل دهمرده عاملان طرح تقسیم بلوچستان را تداوم نسل همان تنگ‌نظرانی دانست که قبل از انقلاب سال ۵۷، بلوچستان را تکه‌تکه کردند و در حکومت جمهوری اسلامی بارها سعی در تقسیم و حذف بلوچستان داشته‌اند.

ایل دهمرده با انتقاد از عملکرد دوگانه مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی، اظهار داشت: “اگر علمای مخلص ما از روی دلسوزی مسائل را گوشزد می‌کنند؛ شما آنها را با تهدید و احضار به اطلاعات و دادگاه ویژه روحانیت تحت فشار قرار می‌دهید. چرا این مسئولان افرادی امثال دهمرده را که مخل امنیت ملی و وحدت مردم بلوچستان است؛ سر جای خود نمی‌نشانند.”

در پایان بیانیه ایل دهمرده ضمن درخواست محاکمه در دادگاه‌های بین‌المللی برای افرادی که دنبال تقسیم بلوچستان هستند؛ از تمامی اقشار ملت بلوچ خواست در مقابل این طرح ایستادگی کنند.