مولانا عبدالغفار نقشبندی در رابطه با کشته و زخمی شدن ده ها سوختبر بلوچ توسط سپاه پاسداران را محکوم کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، امام جمعه موقت مسجدجامع قاسمی و مدیریت داخلی حوزه علمیه مفتاح العلوم راسک کشته و زخمی شدن ده ها تن از سوخت بران بلوچ توسط سپاه پاسداران را محکوم کرده و در این رابطه بیانیه صادر کردند.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

حادثه تلخ و ناگوار تیراندازی بی ضابطه برخی مامورین نظامی که منجر به زخمی و شهادت رسیدن تعداد زیادی از سوخت بران مظلوم و ستمدیده بلوچ گردید بی نهایت موجب تالم خاطر گردید.

بنده حقیر ضمن ابراز همدردی با داغدیدگان ، این جنایت هولناک و جرم نابخشودنی را به شدت محکوم نموده از مسئولین مربوطه و شورای تامین منطقه سراوان خواستارم:

۱- افراد و عوامل شلیک به سوی شهدای مظلوم این فاجعه که باعث اصلی این تراژدی عظیم شدند در اسرع وقت شناسایی و محاکمه گردند.

۲- طرح رزاق که به نظر میرسد گام نخست آن باعث ایجاد فضایی ملتهب و انسداد تنها راه کسب معیشت مرزنشینان گردید و این فاجعه اسفناک را بدنبال داشت مورد مطالعه، بررسی دقیق و برای مردم این مرز و بوم شفاف سازی گردد.

۳- جوانان تجمع کننده که داغدیدگان این حادثه بوده اند نباید مورد بازداشت قرار گیرند، تا باعث التهاب بیشتر و نارضایتی عمیق تر نگشته و به ضرر نظامی که شعار حمایت از محرومان و مستضعفان عالم را در سرلوحه ی خویش دارد تمام نشود.