ادامه تعطیلی معادن آسمینون منوجان مملکت بلوچستان منجر به بیکاری ۱۲۰۰ تن از کارگران این شرکت شده است.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، بیش از ۱۲۰۰ کارگر معدن آسمینون #منوجان مملکت بلوچستان به دلیل ادامه تعطیلی این معدن بیکار شده اند.

گفته می‌شود پس از گذشت یک ماه از تعطیلی معدن كرومیت آسمینون منوجان در جنوب استان كرمان و بیکار شدن ١٢٠٠ کارگر بلوچ اخیرا نامه ای مبنی بر قطع برق پالایشگاه و تعطیلی کامل آن نیز منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، کارگران معدن كرومیت آسمینون منوجان در شرایط بغرنج اقتصادی و نابسامان کشور که شعار رهبر جمهوری اسلامی تولید و اشتغال آفرینی در سال جدید بوده است، تعطیلی این شرکت تاثیر منفی بر روند زندگی بیش از ٤٠٠٠ نفر از کارگران و خانواده های آنها بصورت مستقیم وارد کرده است.

با وجود قول مساعد مسئولین در این چند سال اخیر برای پیگیری وضعیت موجود کارگران، تاکنون اقدامی در جهت رفع مشکلات آنان صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است شرکت معادن کرومیت فارياب در بخش آسمینون شهرستان منوجان در جنوب استان كرمان با بیش از ١٢٠٠ کارگر با دستور مديرعامل شرکت تعطيل و کارگران این شرکت بیکار شده اند و به اداره کار و تامین اجتماعی اعلام شده که نسبت به برقراری بیمه بیکاری برای کارگران اقدام کنند.