زنان بلوچ در اعتراض به تخریب منازل مسکونی شان توسط نیروهای امنیتی مقابل فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته ۱۰ آبان ماه ۹۹، زنان بلوچ به دلیل تخریب منازل مسکونی شان توسط بنیادمسکن و شهرداری با همکاری نیروهای امنیتی مقابل فرمانداری چابهار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بنیادمسکن و شهرداری با همکاری نیروهای امنیتی ساعت ۲ بامداد روز جمعه بدون حکم قضایی به منازل مسکونی محله گلشهر چابهار یورش برده و حدود ۱۰ منزل مسکونی که مردم در آن سکونت داشتند را به همراه اسباب و اثاثیه تخریب کردند.

ماموران با استفاده از شوکر برقی، اسپری فلفل و باتوم به اهالی منازل حمله کرده و زنان و کودکان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

یک منبع مطلع در این مورد گفت: ”ماموران امنیتی با استفاده از لودر منازل را به همراه اسباب و اثاثیه آن به طور کامل تخریب کرده و برای هموار کردن زمین به داخل رودخانه هدایت کردند.“

این منبع افزود: ”حتی به ساکنان منازل اجازه داده نشده که مدارک شناسایی خود، قرآن و کتب دینی، طلا و جواهرات خود را از منازل خارج کنند.“

با تجمع اعتراضی زنان مقابل ساختمان فرمانداری، هیچ مسئولی پاسخگو نبوده و اقدامی برای رسیدگی به این اقدامات خودسرانه ماموران امنیتی، بنیاد مسکن و شهرداری در دستور کار قرار نگرفته است.