کارگران معدن آسمینون منوجان مملکت بلوچستان در سومین روز اعتراضات خود، بار دیگر محور کهنوج به بندرعباس را بستند.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، در ادامه اعتراضات کارگران معدن آسمینون منوجان، محور کهنوج به بندرعباس بار دیگر توسط معترضان بسته شد.

معترضان روز گذشته نیز در اعتراض به عدم پیگیری مطالباتشان، این محور را مسدود کرده بودند.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، این کارگران روز ۲۷ اردیبهشت ماه، ابتدا در محدوده کارگاهی معدن آسمینون دست به اعتراض زدند. به دنبال بی‌نتیجه بودن اعتراضات در محل معدن، کارگران با حضور در برابر فرمانداری منوجان، اقدام به برپایی تجمع اعتراضی کردند.

صبح روز بعد ۲۸ اردیبهشت، کارگران معدن در محدوده تونل در محور کهنوج به بندرعباس تجمع کردند و این جاده را به طور کامل مسدود کردند.

به دنبال مسدود شدن جاده، شهروندان نیز در حمایت از کارگران، به جمع معترضان پیوستند.

گزارش شده است پس از مسدود شدن جاده توسط معترضان، نیروهای یگان ویژه و ضدشورش از استان کرمان به محل تجمع، جهت سرکوب و جلوگیری از گسترش اعتراضات اعزام شدند.

لازم به ذکر است نماینده کارگران شرط پایان یافتن اعتراضات را استخدام مجدد نیروهای اخراج شده و پرداخت مطالبات مزدی کارگران اعلام کرده است.

کارگران معدن آسمینون در ماه‌های اخیر چندین بار دست به اعتصاب و اعتراض زده بودند که در آخرین مورد، فرماندار منوجان قول پیگیری مطالبات آنها را داده بودند.

با وجود قول مساعد مسئولان برای پیگیری مطالبات کارگران، تاکنون اقدامی در جهت رفع مشکلات آنها صورت نگرفته است.

این کارگران شب خود را در تونل محور کهنوج به بندرعباس گذرانده اند و اجازه بازگشایی جاده توسط نیروهای یگان ویژه را ندادند.