مردم دزاپ همچنان به لطف جمهوری اسلامی در صف های آب حضور دارند.

به گزارش رصد بلوچستان، مردم #دزاپ طی روزهای اخیر، مجبورند که برای تامین آب آشامیدنی و مصرفی خود، ساعت‌ها در صف‌ های طولانی ایستاده و وقت خود را صرف به دست آوردن این حداقلی کنند.

بسیاری از ساکنین شهر #دزاپ سه روز اخیر را بدون آب سپری کرده‌اند. این در حالی است که آب لوله کشی در این شهر فقط برای مصارف بهداشتی است و مردم سالهاست که برای تهیه آب آشامیدنی خود باید به مراکز تصفیه آب در این شهر مراجعه کنند و با گالن آب را به منزل خود منتقل کنند.

به تازگی شرکت آب و فاضلاب بلوچستان طی اطلاعیه‌ای مدعی شده که آب شهر #دزاپ به منظور تکمیل و رفع نقص خط انتقال آب چاه نیمه به این شهرستان قطع می‌شود، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از شهروندان این استان معتقدند نقص فنی یک بهانه است و در این میان حلقه مفقوده ضعف مدیریت و عدم برنامه ریزی مسئولان برای روزهای بحرانی است.

علاوه بر این مردم این منطقه مدت مدیدی است که برای دریافت بسیاری از ضروریات زندگی خود از جمله گاز، نفت، بنزین و نان، روزگار خود را در صف‌های طولانی و طاقت فرسا سپری می کنند.

لازم به ذکر است، بسیاری از تانکرهای آبرسانی جنوب بلوچستان به شهر #دزاپ برای آبرسانی سقایی به شهروندان این شهر فرستاده شده اند.