سپاه پاسداراران از سازماندهی بیش از ۱۱ هزار نفر به عنوان «فرهنگی‌یار سپاه» خبر داد.

به گزارش رصد بلوچستان، پاسدار «حسین محبی» معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سازماندهی بیش از ۱۱ هزار نفر به عنوان فرهنگی‌یار سپاه خبر داده و گفته است که این افراد نویسنده، راوی و هنرمند هستند.

محبی، روز دوشنبه ۲۰ بهمن به رسانه‌ها گفت که ۱۱ هزار و ۷۰۰ فعال فرهنگی در سپاه سطح‌بندی شده‌اند و از آن‌ها در مجامع مختلف استفاده می‌شود.

محبی گفت که برای فعالیت پنج هزار نفر از این افراد به عنوان «فرهنگ‌یار سپاه» حکم صادر شده است.

سپاه پاسداران در سال‌های گذشته به شکل گسترده‌ای به سازماندهی نیروهایی که آن‌ها را فعال فرهنگی و مجازی می‌نامند دست زده‌ است.

غلام‌رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج سال گذشته اعلام کرده بود که ۱۰۰۰ گردان سایبری از جوانان انقلابی و پرتحرک در سراسر جغرافیای ایران سازماندهی شده است.

در بیستم دی ماه امسال نیز، محمدرضا تویسرکانی، نماینده خامنه‌ای در بسیج، با اشاره به عضویت ۱۵۰ هزار طلبه در بسیج، از راه‌اندازی چند هزار حساب در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

فعالیت هواداران جمهوری اسلامی که از آن‌ها به عنوان «ارزشی» یاد می‌شود، به ویژه در شبکه اجتماعی توییتر در سال‌های گذشته افزایش چشمگیری یافته است.

حمله به چهره‌های اپوزیسیون، ایجاد شبهه در کمپین‌های حقوق بشری و گسترش تفرقه در میان مخالفان حکومت ایران از عملکردهای اصلی کاربران ارزشی است که همواره به شکلی هماهنگ انجام می‌شود.