سپاه پاسداران از ترس واکنش گسترده مردم بلوچ به کشتار سوخت بران بلوچ و فراخوان برای تجمع مقابل فرمانداری سراوان اطلاعیه ای تهدید آمیز صادر کرد.

به گزارش رصد بلوچستان، سپاه پاسداران پس از کشتار سوخت بران بلوچ در نقطه صفر مرزی شمسر در شهرستان سراوان که با واکنش گسترده شهروندان بلوچ همراه بوده، پس از فراخوان های تجمع در مقابل فرمانداری، اطلاعیه ای تهدید آمیز در فضای مجازی صادر کرده است.

این اطلاعیه سپاه پاسداران پس از آن صورت گرفته که ده ها تن از سوخت بران در منطقه مرزی شمسر سراوان توسط نیروهای سپاه پاسداران کشته و زخمی شدند.

به گفته فعالین بلوچ، «#طرح_رزاق سپاه پاسداران با وجود تبلیغات گسترده پوپولیستی برای تامین رزق و روزی مردم مرزنشین بلوچ بود که سپاه پاسداران بار دیگر با نشان دادن ماهیت خود، با این طرح اقدام به کشتار سوخت بران بلوچ کرده است.»

با توجه به انتشار ویدیوهایی در رابطه با کشتار سوخت بران بلوچ، سپاه پاسداران در اقدامی این خبرها را تکذیب کرده و مردم بلوچ را احساساتی عنوان کرده است.

در ادامه این اطلاعیه، سپاه پاسداران، ادمین های گروه ها و کانال های مجازی را تهدید به قفل کردن گروه ها و عدم اطلاع رسانی از این بابت کرده است.

گفتنی است، مردم شهرستان سراوان با دادن فراخوان از عموم مردم خواستند تا فردا ۵ اسفند ماه ۹۹ در مقابل فرمانداری در رابطه با کشتار سوخت بران بلوچ تجمع اعتراضی برگزار کنند.