سپاه پاسداران برای ایجاد شور انتخاباتی در بلوچستان در حال تشویش اذهان عمومی و انتشار گزارش های جعلی از مولانا عبدالحمید برای کشاندن شهروندان به پای صندوق های رای است.

به گزارش رصد بلوچستان، سپاه پاسداران در حالی برای ایجاد شور انتخاباتی در بلوچستان اعلام کرده که مولانا عبدالحمید و مولوی طیب فرزند وی به دنبال گرفتن ستادهای انتخاباتی رئیسی و همتی در دزاپ هستند که هر دوی آنها انتخابات را به صراحت و تلویحی تحریم کرده اند.

سپاه پاسداران به رسانه های وابسته به خود اعلام کرده تا یک پروپاگاندا برای مشارکت شهروندان بلوچ و اهل سنت با نام بردن امام جمعه اهل سنت دزاپ راه اندازی کنند.

در گزارش رسانه های وابسته به سپاه پاسداران جهت تشویش اذهان عمومی آمده که «مولانا عبدالحمید داماد خود حافظ اسماعیل ملازهی را راهی تهران کرده تا به هر قیمتی با ابراهیم رئیسی برای گرفتن توافق جامع با او کنار بیاید.»

همچنین در گزارش رسانه های وابسته به سپاه پاسداران آمده که «مولوی طیب فرزند مولانا عبدالحمید در تلاش است تا با فشار بر پدر، او را به سمت همتی متمایل کند.»

این در حالیست که مولانا عبدالحمید مدیر دارالعلوم مکی دزاپ پیش از این اعلام کرده بود که از هیچ یک از کاندیدهای ریاست جمهوری حمایت نخواهد کرد، چرا که پس از ۴۲ سال از حکومت جمهوری اسلامی تاکنون مطالبات اهل سنت محقق نشده است.

همچنین مولوی طیب با انتشار توییتی در صفحه رسمی خود از تحریم انتخابات خبر داده بود.

مولوی طیب گفته بود که «اهل سنت جغرافیای ایران زمانی در انتخابات شرکت می کنند که خواسته های بجا و قانونی شان برآورده شود.»

وی مهم ترین خواسته های اهل سنت جغرافیای ایران را «رفع تبعیض ها، استخدام نخبگان و تحصیل کردگان حتی در حد وزیر و استاندار، رفع نگاه های امنیتی از بزرگان و مراکز علمی و استقلال حوزه های علمیه» عنوان کرده بود.

مولوی محمد طیب این خواسته ها را حق قانونی و بجای اهل سنت جغرافیای ایران از حکومت جمهوری اسلامی دانسته است.

با این حال جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران جهت تشویش اذهان عمومی در حال انتشار گزارش های کذب و جعلی برای کشاندن شهروندان به پای صندوق های رای هستند.