پرسنل بیمارستان خاتم بنگلان مملکت بلوچستان جهت زایمان مادران باردار به صورت سزارین در حال تشویق خانواده های آنها هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، پرسنل زنان و زایمان بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان #بنگلان مملکت بلوچستان جهت زایمان مادران باردار در حال تشویق خانواده های آنها برای گرفتن رضایت هستند.

در حالی پرسنل زنان و زایمان طی تماس با خانواده های مادران باردار این پیشنهاد را به خانواده های آنها داده اند که عوارض این عمل می تواند خطراتی برای نوزاد و و مادر باردار داشته باشد.

گفته می شود متخصصین این بیمارستان با خانواده های ده ها مادر باردار تماس گرفته اند و در حال تشویق آنها به دادن رضایت برای انجام این عمل هستند.

عمل سزارین برای نوزاد و مادر باردار خطرات و عوارضی چون، عفونت زخم و خط برش شکم، لخته شدن خون، مشکلات مربوط به لوله های رحمی و کلیه، حمله قلبی و مشکلات برای باردار شدن در آینده مثل پلاکت پایین خون، ناباروری و سقط جنین دارد.

مشکلات تنفسی و آسیب هنگام عمل جراحی از خطرات و عوارض ناشی از عمل سزارین برای نوزاد هستند که بعضا می تواند جان او را در خطر قرار دهد.

در این زمینه پیشتر گزارش هایی مبنی بر کاهش باروری و عقیم سازی زنان بلوچ در مملکت بلوچستان توسط پرسنل و متخصصان زنان و زایمان نیز منتشر شده بود.

فعالین بلوچ بر این باورند که جمهوری اسلامی جهت عقیم سازی زنان بلوچ در حال تشویق برای انجام عمل سزارین برای مادران باردار است.