نماینده دفتر علی خامنه ای در پهره بار دیگر در تلاش برای ساماندهی مدارس دینی اهل سنت است.

اختصاصی/ به گزارش رصد بلوچستان، روز شنبه ۲ اسفند ماه ۹۹، آخوند «محرری» نماینده دفتر علی خامنه ای در #پهره با برگزاری نشست هم اندیشی با امامان جمعه اهل سنت بار دیگر خواستار ساماندهی مدارس دینی شد.

در این جلسه که در حوزه علمیه حقانیه برگزار شده، امامان جمعه شهرستان سرباز، راسک و پهره حضور داشتند.

این نشست پس از آن شکل گرفته که حدود ۲۰ نفر از مدیران مدارس دینی اهل سنت با نگارش نامه ای به «مصطفی محامی» خواستار رفع فشارهای فراقانونی به جامعه اهل سنت شده بودند.

«محرری» نماینده دفتر علی خامنه ای در #پهره ضمن تهدید مجدد امامان جمعه اهل سنت، شرط رفع فشارها و دریافت تسهیلات را «ساماندهی مدارس دینی اهل سنت» عنوان کرده است.

محرری در این جلسه خطاب به مدیران مدارس دینی اهل سنت گفته، «در صورتی که شما خواهان تسهیلات هستید باید زیرنظر ما باشید، در صورت عدم همکاری و پاسخ منفی، اگر در آینده برای شما و یا یکی از طلبه های اهل سنت مشکلی پیش آمد و یا توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد نزد ما نیایید و خواستار پیگیری نباشید.»

برخی از علمای اهل سنت معتقدند، این تهدید دفتر نماینده علی خامنه ای پیش از این سابقه نداشته و هم اکنون به طور علنی در حال تهدید علمای اهل سنت و مدارس دینی اهل سنت هستند.

لازم به ذکر است، در راستای فشارهای فراقانونی، کار ساخت و ساز بسیاری از مدارس دینی اهل سنت توسط سپاه پاسداران متوقف شده و بسیاری از مدیران مدارس دینی بویژه مدیر منبع العلوم کوه ون در طول چند ماه اخیر بارها به اداره اطلاعات راسک احضار شده اند.