پس از گذشت ۲۴ ساعت از ریزش چاه و گیر افتادن یک چاه کن در داخل آن، تلاش ها برای پیدا کردن آن تاکنون نتیجه ای نداشته است.

به گزارش رصد بلوچستان، روز گذشته ۱۵ خرداد ماه ۱۴۰۰، ریزش چاه موتور آب در روستای #شهلکان شهرستان #منوجان مملکت بلوچستان موجب شد یکی از افرادی که در حال حفاری آن بود زیر آوار گرفتار شود که پس از گذشت ۲۴ ساعت تلاش ها برای خارج کردن این فرد بی نتیجه مانده است.

گفته می شود مرد ٥٠ ساله ای از اهالی شهلكان منوجان همراه با يک مقنی اهل کشور افغانستان در حال حفاری بوده اند كه بعد از خروج مقنی تبعه خارجی، ناگهان چاه ريزش كرده و يكي از افراد كه مشغول حفر چاه بوده زير آوار سنگين مانده است.

براساس این گزارش، عمق چاه بيش از ۵۰ متر است است و در قسمتی از چاه، تونلی توسط صاحبين چاه از قديم جهت افزايش آب دهی حفر شده كه طول و عرض آن بيش از ۵ متر است و اين چاه كن در اثر ريزش همين تونل داخل چاه گیر کرده است.

پس از ريزش چاه، وی درخواست كمک می كند و يک نفر جهت نجات تا عمق ٢٠ متری مي رود و صدای «دارم خفه می شوم» را می شنود اما متوجه می شود كه چاه درحال ريزش است و از چاه خارج می شود.

بنابر اعلام منابع مطلع، تاكنون چندين چاه كن براي بيرون آوردن فرد، وارد چاه شده اند اما همه آنها می گويند در آن قسمت احتمال ريزش چاه وجود دارد و از ورود به آن قسمت امتناع كرده اند و تلاش ها هنوز به نتيجه نرسيده است.

نهادهای امدادی مانند هلال احمر و آتشنشانی جمهوری اسلامی که همیشه از نبود امکانات گلایه دارند این بار نيز به دليل نداشتن امكانات و و تجهيزات نتوانسته اند در خارج كردن فرد از چاه كمک كنند.

ناکارآمدی جمهوری اسلامی و بی توجهی نسبت به وقوع بحران ها باعث شده تا بسیاری از مناطق مملکت بلوچستان از امکانات لازم برخوردار نباشند.