با فرود پرواز لندن به فرودگاه خمینی، کرونای جهش یافته به جغرافیای ایران وارد شد.

به گزارش رصد بلوچستان، دانشمندان بریتانیایی اعلام کردند که نسخه جهش‌یافته ویروس کرونا که در بریتانیا به سرعت در حال شیوع است، برخلاف نسخه قبلی کودکان را به اندازه بزرگسالان درگیر می‌کند. یک تحول تازه که ممکن است نظام درمان و ظرفیت‌های بیمارستانی را باز هم تحت فشار بیشتری قرار دهد.

پیدایش نسخه جهش‌یافته ویروس کرونا در بریتانیا که به گفته دانشمندان به میزان ۷۰ درصد سرایت‌پذیری بیشتری در مقایسه با ویروس قبلی دارد سبب شده است که بسیاری از کشورها مرزهای خود را به روی بریتانیا ببندند و محدودیت‌های بیشتری اعمال شود.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی جغرافیای ایران در حالی از لغو دو هفته ای پروازها بین بریتانیا و ایران خبر داده و فروش بلیت هواپیما بین طرفین را غیرقانونی دانسته بود که بامداد امروز ۳ دی ماه، پرواز لندن به تهران ایران ایر در فرودگاه خمینی به زمین نشسته است.

جمهوری اسلامی همانگونه که ویروس کرونای چینی را به جغرافیای ایران انتقال داده بود، باز همان اشتباه را تکرار کرد و نوع جهش یافته آن را این بار از بریتانیا به جغرافیای ایران وارد کرده است.

فعالین سیاسی و مدنی جغرافیای ایران، این اقدام جمهوری اسلامی را عامدانه برای افزایش ترس و نگرانی در جامعه عنوان کرده تا ملت های مختلف جغرافیای ایران برای حق خواهی و قیام در خیابان ها و تجمعات حضور نداشته باشند.