رودخانه برنطین رودان مملکت بلوچستان، جان کودک ۱۲ ساله بردسیری را گرفت.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، عصر ۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، کودک ۱۲ ساله بردسیری که به همراه خانواده اش به روستای #برنطین از توابع شهرستان #رودان مملکت بلوچستان سفر کرده بود، در رودخانه این روستا غرق شد و جان خود را از دست داد.

هویت این کودک “محمد‌یاسین مظفری” عنوان شده است.

به گفته “جواد خاشعی” دهیار روستای #برنطین به رسانه های جغرافیای ایران، محمد‌یاسین به همراه پدر و شوهر خاله اش هنگامی که برای شنا رفته بود در آب دچار غرق شدگی شده است.

جواد خاشعی با بیان اینکه محل وقوع حادثه دارای عرض طولانی و عمق ۹ متری بوده است افزود: «علی‌رغم آنکه تمامی نقاط خطرناک رودخانه دارای تابلوهای اخطار است اما متأسفانه با بی توجهی افرادی روبرو هستیم که هشدارها را جدی نمی گیرند.»

دهیار #برنطین همچنین با ابراز گلایه از کمبود امکانات درمانی گفت: «کاش مسئولین مربوطه بفکر استقرار پایگاه ۱۱۵ در دهستان برنطین باشند، زیرا شاهد اتفاقات بدی در گذشته بوده‌ایم که اگر این امکانات فراهم میبود مسیر زندگی جور دیگری رقم میخورد.»

لازم به ذکر است اردیبهشت ماه ۹۹، کودک ۱۶ ساله ای به نام “مهرداد” در این رودخانه غرق شده بود و جان خود را از دست داده بود.

روستای برنطین ازتوابع شهرستان رودان مملکت بلوچستان است که در قسمت جنوبی شهرستان رودان قرار دارد. این روستا از مرکز شهرستان حدود سی و پنج کیلومتر فاصله دارد.