افراطی های غیر بومی ساکن در بلوچستان در آگاهی ها صراحتا از ندادن مشاغل آزاد و حمل و نقل به مردم بلوچ می گویند.

به گزارش رصد بلوچستان، پس از سکونت غیربومیان در شهرهای مختلف بلوچستان توسط جمهوری اسلامی، هم اکنون صاحب خانه شده و برای بلوچ ها خط و نشان می کشند و در استان از دادن مشاغل آزاد به آنها ممانعت می کنند.

جمهوری اسلامی با سیاست مصادره زمین های آبا و اجدادی مردم بلوچ و ندادن مشاغل دولتی و آزاد و واگذاری آنها به غیر بومیان عملا در حال حذف بلوچ از بلوچستان و تغییر یافت جمعیتی است.

در سال های اخیر شاهد آگهی های اجاره منزل، فروش و استخدام در بلوچستان، غیر بومیان صراحتا اعلام می کنند که «بلوچ نباشد.»

این چنین اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که حکومت علی خامنه‌ای قرار است میلیون ها غیر بومی را در استان بلوچستان و سیستان اسکان دهد و ملت بلوچ را به اقلیت تبدیل کند.

ندادن شغل، عدم اشتغال زایی، محرومیت از برق و آب و گاز و مدرسه و بهداشت و زیرساخت‌های جاده‌ای کم نبود، هم اکنون در ادامه ‌تحریم سازمان یافته، دیگر به بلوچ در سرزمین مادری خود، از دادن مشاغل آزاد و حمل نقل و اجاره منزل ممانعت می شود.

فعالین مدنی بلوچ در این مورد می گویند: «برای مقابله با این طرح‌های بلوچ ستیزانه یکی از اقدامات این است که مقابله به مثل شده و متقابلا نه شغل، نه خرید و فروش سایر وسایل لازم و نه خانه به غیربومیان فروخته و اجاره داده شود. در غیر این صورت به زودی بافت جمعیتی تغییر کرده و بلوچ اقلیتی برای همیشه در مملکت بلوچستان باقی می‌ماند.»