افرادی که خود را «سرمچاران گمنام» خواندند از حمله به پایگاهسپاه پاسداران در گِه (نیکشهر) در پاسخ به کشته شدن ملا رحیم و‌جلال خبر دادند.

به گزارش رصد بلوچستان، سحرگاه امروز ۱۵ اردیبهشت مردم محلی از شنیدن صدای انفجار و برخواستن دود و آتش از پایگاه تمپی ، سپاه در شهر گِه خبر دادند.

طبق گفته منابع محلی ساعت حوالی ۴ صبح صدای دو انفجار پیاپی و برخواستن دود و آتش آنها را از خانه خارج کرده و متوجه آتش و دود بزرگ از پایگاه سپاه تمپی شدند.

از طرفی دیگر افرادی تحت نام «سرمچاران گمنام» مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

در بیانیه این گروه که در کانالی که جدیدا ساخته شده آمده: «این حمله در پاسخ به کشته شدن مظلومانه ملا رحیم رئیسی و جلال توسط نیروهای اطلاعات سپاه در «گه» صورت گرفت.  نیروهای سپاه پس از کشتن این دو تن تصاویر بسیار ناراحت کننده از جنازه های شهدا گرفته و منتشر کردند که باعث ناراحتی شدید خانواده و همه غیرتمندان بلوچ شد.»

به نظر میرسد که قصد این اقدام «علی اکبر صفوی» فرمانده سپاه شهرستان گِه بوده و در بیانیه این حمله کنندگان نیز اشاره شده است.  

گفتنی است همزمان قرارگاه قدس سپاه در بیانیه ای اعلام کرده که یک «تیم تروریستی» را متلاشی کرده و دو تن از اعضای این گروه را کشته و یک نفر را بازداشت کرده است.

لازم به ذکر است که یک روز قبل از این‌واقعه سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ماموران اطلاعات سپاه دو شهروند بلوچ به نام های ملارحیم رئیسی و جلال رئیسی را کشته و برادر ملا رحیم به نام شوکت را با ضرب و شتم بازداشت کردند مردم محلی هر گونه عضویت این افراد در گروه های خارج کشور ضد جمهوری اسلامی را رد کرده اند.

https://t.me/rasadbalochistan/12502

اینستاگرام:

https://instagram.com/rasadbalochistan?igshid=hrpx63e71j6w