محامی نماینده علی خامنه ای در بلوچستان در حالی از لغو حکم شلاق مولانا کوهی خبر داده که خود مولانا کوهی تاکنون آن را تایید نکرده است.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از کمپین فعالین بلوچ، در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، دادگاه ویژه روحانیت برای مولانا کوهی حکم سی ضربه شلاق صادر کرده که محامی از لغو آن خبر داده بود؛ اما مولانا کوهی لغو حکم را تایید نکرده است.

پس از ابلاغ حکم ۳۰ ضربه شلاق به مولانا کوهی و اعتراض شهروندان در برخی مناطق بلوچستان و روحانیون بلوچ، مصطفی محامی نماینده علی خامنه ای در بلوچستان خبر از لغو حکم شلاق داده بود

رسانه های جمهوری اسلامی به نقل از محامی، خبری مبنی بر لغو حکم شلاق مولانا کوهی به تعبیر عفو و بخشش اسلامی منتشر کردند که این خبر توسط مولانا کوهی تایید نشده است.

همچنین از روز گذشته ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، تلفن مولانا کوهی نیز توسط مسئولان زندان قطع شده و اجازه تلفن به وی داده نشده است.

براساس این گزارش، عدم اطلاع از وضعیت مولانا کوهی باعث نگرانی و اضطراب خانواده وی شده است.

لازم به ذکر است، مولانا فضل الرحمن کوهی در تاریخ هفتم آذر ماه سال ۹۸ در حمایت از معترضان آبان به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد احضار و پس از یک سال بلاتکلیفی به ۶ سال و چهار ماه حبس محکوم شد.