▪️روز دوشنبه ۲ فروردین ماه ۱۴۰۰، به دلیل کمبود بنزین و عدم توزیع به موقع آن در شهرستان #سرباز، جایگاه سوخت #کلات با ازدحام و شلوغی همراه بوده است.
▪️در سایه سوءمدیریت جمهوری اسلامی و پس از ۴۲ سال از حکومت آن در جغرافیای ایران، مردم بلوچ در شهرستان دشتیاری همچنان به آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی ندارند.
▪️ادامه تعطیلی جایگاه cng شهر #کهنوج مملکت بلوچستان، راننده خودروها را به شدت ناراضی کرده و آنها خواستار رفع هر چه سریع تر این مشکل هستند.
▪️شامگاه دوشنبه ۲ فروردین ماه ۹۹، در اثر تصادف دو دستگاه پژو و وانت پراید در محور #نهبندان مملکت بلوچستان به #نصرآباد، ۴ شهروند کشته و زخمی شدند.
▪️روز سه شنبه ۳ فروردین ماه ۱۴۰۰، در اثر تصادف سه دستگاه خودروی تویوتا، پژو ۴۰۵ و پراید در محور #دزاپ به #خاش، حدفاصل #کورین روستای #دهک، ۱۶ شهروند از سرنشینان سه خودرو کشته و ۹ نفر زخمی شدند.
▪️وضعیت نابسامان جاده ها در بلوچستان بویژه در شهرستان #مه_گس باعث تصادفات بیشمار جاده ای و سالانه باعث کشته و زخمی شدن صدها تن می شوند که گلایه و انتقاد شدید شهروندان را از حکومت علی خامنه ای به همراه داشته است.
▪️در سایه بی کفایتی جمهوری اسلامی و عدم توجه به رفاه و آرامش شهروندان، بیش از ۲۴ ساعت است که اینترنت و سیگنال های تلفن همراه در بخش #کیشکور شهرستان #سرباز قطع شده است.
▪️اقدامات ضد بلوچ سپاه پاسداران و برنامه ریزی در راستای مصادره زمین های کشاورزان بلوچ در شهرستان #دشتیاری، باعث از بین رفتن و خشک شدن مراتع و مزارع شده است.
▪️روز دوشنبه ۲ فروردین ماه ۱۴۰۰، مردم شهرستان #گنداوک در صف های کرونایی بدون رعایت پروتکل ها و با مدیریت جمهوری اسلامی حضور داشتند.
▪️روز سه شنبه ۳ فروردین ماه ۹۹، ارتش پاکستان در راستای آزار و اذیت سوخت بران بلوچ، آنها را وادار به دادن شعار و نصب پرچم های این کشور به روی خودروها در مرز عبدوی کرده است.
▪️روز سه شنبه ۳ فروردین ماه ۱۴۰۰، دو جوان در کانال خروجی آب چاه نیمه چهار شهرستان #زهک غرق شدند که یکی از آنها جان خود را از دست داد.