جمعی از جوانان جکیگور برای آزادی مولانا کوهی اقدام به شعارنویسی و نصب پلاکارد کردند.

به گزارش رصد بلوچستان، روز گذشته ۲۲ بهمن ماه ۹۹، جمعی از جوانان #جکیگور با شعار نویسی و نصب پلاکاردها بار دیگر خواهان آزادی مولانا فضل الرحمن کوهی شدند، همزمان مولوی واحد بخش بلوچی مدیر داخلی مدرسه دینی #سگار با تاکید بر بیگناهی مولانا کوهی خواهان آزادی وی شد.

یک منبع مطلع با ارسال تصاویری از شعار نویسی‌های جوانان جکیگور به «شبکه کلمه» گفته که ”جوانان بارها با روش‌ های مختلف از جمله، شعار نویسی، نصب عکس نوشته‌های مولانا، بستن و تعطیلی مغازها اعتراض خود را نسبت به بازداشت مولانا فضل‌الرحمن کوهی اعلام کرده‌اند.“

به گفته این منبع، شب گذشته نیز جوانان جکیگور با نصب عکس مولانا و شعار نویسی در کوچه و خیابان‌های جکیگور، و مسیر اصلی سرباز – چابهار اعتراض خود را نسبت به بازداشت مولانا کوهی اعلام کرده‌اند.

در این گزارش آمده که جوانان دیگر مناطق بلوچستان از جمله؛ #سرباز، #سرکور، #کیشکور و #دشتیاری هم قصد دارند نسبت به تداوم بازداشت مولانا کوهی اعتراض کنند.

همچنین مولوی واحد بخش بلوچی مدیر داخلی مدرسه دینی سگار با تاکید بر بیگناهی مولانا فضل الرحمن آزادی وی را خواسته عموم مردم استان و خارج از آن دانسته است.

مولانا فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ آذر ماه سال ۱۳۹۸ پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد بازداشت و پس از تقریبا یک سال بلاتکلیفی به ۶سال ۴ماه حبس محکوم شد.