ماموران امنیتی با یورش به روستای باغبخشی خواف، صدها تن از مردان و زنان بلوچ را بازداشت کردند.

به گزارش رصد بلوچستان، روز گذشته ۱۶ بهمن ماه ۹۹، ماموران امنیتی به روستای باغبخشی از توابع بخش جلگه #زوزن شهرستان #خواف در استان خراسان رضوی یورش برده و صدها تن از زنان و مردان بلوچ این روستا را بازداشت کرده و با خود بردند.

یورش ماموران پس از آن روی داده که یکی از اهالی روستای مهاباد یک جوان بلوچ را به قتل رسانده و مردم بلوچ در این زمینه اعتراض کردند.

یک منبع مطلع به گزارشگر رصد در این مورد گفت: “یکی از اهالی روستای مهاباد، یک جوان بلوچ از روستای باغبخشی را به قتل رسانده و مردم بلوچ در اعتراض به قتل این جوان به روستای مهاباد رفتند.“

این منبع در ادامه گفت: ”پس از یک روز از اعتراض مردم بلوچ، ماموران امنیتی به روستای باغبخشی یورش برده و بیش از ۳۰۰ تن از زنان و مردان بلوچ روستا را بازداشت کرده و با خود بردند.“

این منبع افزود: ”همچنین ماموران امنیتی اموال مردم از جمله گوسفند، خودرو، موتور و … را نیز مصادره کرده و با خود بردند.“

مردم بلوچ این روستا که بیش از چند دهه است در این منطقه سکونت دارند همچنان در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارند و به آنها اجازه ورود و خروج داده نمی شود.

لازم به ذکر است، پیشتر «علم الهدی» امام جمعه و متولی آستان قدس رضوی نسبت به افزایش جمعیت اهل سنت و مردم بلوچ در استان خراسان رضوی ابراز نگرانی کرده بود.