پس از افشاگری رصد بلوچستان، شماری از پاسداران زیر دست احمد مالدار فرمانده سپاه سراوان در حین قاچاق و انتقال مواد مخدر دستگیر شدند.

اختصاصی/ به گزارش رصد بلوچستان، در تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰، تیم خبری رصد بلوچستان از انتقال و قاچاق مواد مخدر توسط پاسداران سپاه در شهرستان سراوان خبر داده بود، در تایید این خبر شماری از پاسداران توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده اند.

براساس اعلام منابع مطلع به گزارشگر رصد، اطلاعات سپاه سه تن از پاسداران غیربومی و چند تن از بسیجی های بومی را که در حین انتقال و قاچاق مواد مخدر از نقاط صفر مرزی به شهر #سراوان بوده اند بخاطر عدم هماهنگی و لو رفتنشان دستگیر کرده است.

گفته می شود این پاسداران سه هفته پیش توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده اند اما ماجرا پنهان گذاشته شده است.

فرماندهان سپاه پاسداران نسبت به بی خبر گذاشتن آنها و به دون هماهنگی کار کردن آنها و افشا شدنشان توسط تیم رصد اعتراض کردند.

گفتنی است خبرگزاری رصد بلوچستان در تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به انتقال و حمل مواد مخدر توسط پاسداران سپاه با همکاری «احمد مالدار» فرمانده سپاه شهرستان سراوان افشاگری کرده بود.

یک منبع مطلع در این مورد به گزارشگر رصد گفته بود، خودروهای سپاه سراوان روزانه با چند تن از پاسداران به بهانه ماموریت و بازدید از گذرهای مرزی به #جالق و #کله_گان می روند و از آنجا مواد مخدر را از مرزها به شهر سراوان حمل می کنند.

به گفته این منبع که نخواسته بود هویتش فاش شود، سپاه برای حمل و جابجایی مواد مخدر از نقاط صفر مرزی تا شهرستان سراوان میلیون ها تومان کرایه دریافت می کند که با هماهنگی مستقیم مالدار فرمانده سپاه سراوان صورت می گیرد.

همچنین علاوه بر مبلغ کرایه به پاسداران نیز کالاهای اساسی از قبیل برنج و روغن نیز تحویل داده می شود.

سپاه پاسداران پس از بستن مرزهای بلوچستان و خلوت شدن گذرهای مرزی در کمال آرامش در حال انتقال و جابجایی مواد مخدر است.

«طرح رزاق» سپاه نیز که برای ساماندهی سوخت بران بلوچ به اجرا درآمده بود، در کمتر از دو ماه به فراموشی سپرده شد و مرزهای بلوچستان برای مردمان بلوچ به طور کامل بسته شده اند؛ اما سپاه و نیروهای آن در حال کسب و کار و انتقال و جابجایی مواد مخدر هستند.