جمهوری اسلامی رهبر گروه «النضال» برای آزادی اهواز در ترکیه را ربود.

به گزارش رصد بلوچستان به نقل از العربیه، کمیته اجرایی یک گروه استقلال‌طلب اهواز به نام «جنبش مبارزه عربی آزادی‌بخش الأحواز» روز جمعه 30 اکتبر 2020 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، ایران حبیب فرج‌الله چعب معروف به «حبیب أسیود» رهبر پیشین این جنبش را در ترکیه ربوده است.

النضال در بیانیه خود ایران را متهم کرده که با همکاری یک کشور ثالث حبیب اسیود را به ترکیه کشانده و از آنجا ربوده است.

برخی منابع اهوازی این کشور ثالث را قطر معرفی کرده‌اند و برخی نیز گفته‌اند که آنکارا اسیود را در مقابل دو رهبر پ‌ک‌ک به تهران تحویل داده است اما هیچ منبع مستقلی این اطلاعات را تاکنون تأیید نکرده است.

پیشتر نیز احمد نیسی معروف به احمد مولی (ابو ناهض) رهبر پیشین استقلال‌طلب عرب شاخه منشعب شده این النضال، روز چهارشنبه 8 نوامبر 2017 در مقابل درب منزلش در شهر لاهه هلند به ضرب 3 گلوله به ناحیه سر و سينه از سوى مهاجمان ناشناس به قتل رسید.

پس از این حادثه «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» با صدور بيانيه‌‌اى كوتاه اعلام كرد كه «دست‌های خائن» دبیرکل اين سازمان احمد نيسى را به قتل رسانده‌اند اما گروه يا دولتى را متهم نكرد در مقابل خانواده اين فعال سياسى عرب، بخش برون‌مرزی وزارت اطلاعات و وابستگان به اين نهاد در خارج از كشور را به دست داشتن در این حادثه متهم کردند.