پس از افشاگری رصد بلوچستان، مقامات نظامی و قضایی جمهوری اسلامی از سناریوسازی ساختگی در رابطه با دستگیری «زن انتحاری» در سراوان همچنان سرگردان و در حال ادامه داستان سرایی برای سرپوش گذاشتن به رسوایی خود هستند.

به گزارش رصد بلوچستان، مقامات نظامی و قضایی بلوچستان و سیستان پس از رسوایی توسط خبرگزاری «رصد بلوچستان»، سه روایت متفاوت از دستگیری «زن انتحاری» در سراوان منتشر کردند.

تیم خبری و تحلیلی «رصد بلوچستان» پس از انتشار ویدیوی دستگیری و خنثی سازی جلیقه «انتحاری» یک زن در سراوان، به بررسی موضوع پرداخت و با ادله مشخص شد که این اقدام یک سناریوی ساختگی است.

دستگیری این «زن انتحاری» که شامگاه ۱۶ مرداد ماه در سراوان اعلام شده است، مقامات نظامی از خنثی سازی جلیقه انتحاری خبر دادند که قصد اقدام عملیات در مراسم عزاداری را داشته است.

روز ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۱، خبرگزاری رصد بلوچستان اقدام به افشاگری و صحنه سازی نیروهای نظامی برای سرکوب بیشتر مردم بلوچ اعم از زن و مرد کرد.

در تاریخ ۱۸ مرداد مقامات نظامی و قضایی عنوان کردند که این زن «انتحاری» نبوده، بلکه معتاد بوده و زیر پیراهن وی بطری های خالی نوشابه قرار داشته اند.

امروز ۲۰ مرداد ماه ۱۴۰۱، “علی رحیمی”، معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری زنی با «کمربند انتحاری» قلابی در سراوان خبر داده و گفته است: “در شب عاشورای حسینی مامورین نسوان گیت بازرسی خواهران در ورودی محل مراسم عزاداری شب دهم محرم متوجه ورود یک زن حدوداً سی ساله با حرکات مشکوک به چادر گیت بازرسی بانوان شدند که پس از اینکه مامورین نسوان قصد بازرسی وی را داشتند تهدید به انتحار خود کرده که بلافاصله ماموران انتظامی و امنیتی اقدام به دستگیری وی کردند.”

رسوایی مقامات نظامی و قضایی در بلوچستان و سیستان باعث شده که آنها از یک موضوع ساختگی سه روایت متفاوت را بیان کنند؛ فعالین بلوچ میگویند که ملت بلوچ همیشه باید هوشیار باشند و فریب اقدامات جمهوری اسلامی را نخورند.