ساخت پایگاه روسیه و مرکز جاسوسی گسترده در بندر اقیانوسی چابهار زیر‌نظر سپاه پاسداران، در حال انجام است.

به گزارش رصد بلوچستان، “سازمان مردمی سهاب” به اطلاعاتی دست یافته که طبق آن روسیه‌ در منطقه #لیپار #چابهار بعد از #رمین در منطقه ای که دریاچه صورتی رنگ قرار ‌دارد در حال ساخت و ساز و احداث یک بندرگاه نظامی و اقتصادی و همچنین مرکز جاسوسی بزرگ است که چین و سپاه مستقیما در آن نقش دارند.

بر اساس این گزارش، در فاز اول بندرگاه #لیپار، هزار نیروی روسی مستقر خواهند شد. و ‌در فاز سوم آن به ۵ هزار نیرو افزایش می یابند. همینطور چند هزار نیروی چینی نیز در سواحل بلوچستان مستقر میشوند.

قرار است در بندرگاه #لیپار‌ و اطراف آن برای جاسوسی گسترده ابزارهایی نصب شود که هم اکنون یک دکل پیشرفته بسیار بزرگ در کوه‌های اطراف لیپار در حال ساخت است.

در لیپار تجهیزات الکترونیک جاسوسی بسیاری توسط روسیه و چین راه اندازی خواهد شد که قادر خواهد بود تا شمال آفریقا را رصد کند و برای کنترل امنیت نیروهای روسیه و چینی و کنترل بلوچ ها قرار است هزاران دوربین مداربسته که‌ به سختی قابل شناسایی هستند، نصب شوند.

این برنامه در ادامه توافق ۲۵ ساله بین ایران و چین است که پس از آن روسیه نیز در بخش های امنیتی آن وارد شده است.

این برای اولین بار در تاریخ بلوچستان است که نیروهای روس با میزبانی سپاه “علی خامنه ای” در سواحل بلوچستان پهلو گرفتند.

روسیه ۴۰۰ سال برای چنین روزهایی تلاش کرده بود اما هیچگاه موفق نشده بود؛ روسیه درصدد همانند بندر طرطوس سوریه، در بلوچستان پایگاه دایمی بسازد و در آب های سواحل مکران حضور پر رنگ داشته باشد.

خامنه ای برای تحقق این برنامه ها در حال تغییر بافت جمعیتی در بلوچستان است.