جمهوری اسلامی با فقدان مدیریت کارآمد باعث ایجاد وضعیت نگران کننده برای ملت بلوچ در مناطق مختلف مملکت بلوچستان بویژه خاش شده است.

به گزارش رصد بلوچستان، سرمای استخوان سوز و یخبندان و مصرف زودهنگام سهمیه ۲۰۰ لیتری نفت سفید و اعلام نشدن سهمیه جدید نفت در کنار قبض‌های نجومی برق و تهدیدات ویروس کرونا شهروندان #خاش را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

مردم شهرستان مرزی خاش در جوار رشته کوه آتشفشانی نیمه فعال تفتان “بام بلوچستان” شرایط سخت برف و یخبندان شدید را سپری می کنند.

خانواده های خاشی اعتقاد دارند زندگی در شرایطی که در ۱۲ ساعت برای گرم کردن ۲ اتاق با ۲ چراغ حداقل ۱۰ لیتر نفت نیاز دارد چگونه می توان با این سهمیه اندک شرایط سخت زمستانی را تحمل کرد، دردناک‌تر و سخت‌تر اینکه گرانی تعرفه های مصرفی برق و قبوض نجومی آن و نبود گاز شرایط زندگی را برای مردم این شهرستان دشوار ساخته است.

ساکنان نقاط مختلف شهرستان خاش در ۲۴ ساعت گذشته شب و روز بسیار سردی را سپری کردند و شدت سرمای خاش و حاشیه تفتان بین یک تا ۱۰ درجه زیر صفر احساس شد.

یخبندان شبانه و سرمای شدید شب گذشته نشان داد که زمستان همچنان با سرمای زیاد ادامه دارد و مردم باید خانه نشین شوند.

مراقبت از گلخانه ها و زمین های کشاورزی و پیشگیری از ترکیدگی لوله ها در کنار گرم نگه داشتن منازل مسکونی مردم و مراقبت از دامها در مقابل سرما ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

قبض های نجومی برق در ماه های اخیر از فصل سرد سال برای مردم خاش کمرشکن شده و مصرف چند روزه ۲۰۰ لیتر سهمیه نفت اعلام شده در پائیز در کنار گرانی و توزیع نشدن گاز مایع در درب منازل سبب شده که مردم این شهرستان در زمستان زندگی مشقت باری داشته باشند.

جمهوری اسلامی در کنار این معضلات نسبت به رفع وضعیت موجود همچنان بی تفاوت بوده و اقدامی در دستور کار نداشته و این سبب نارضایتی گسترده شهروندان از حکومت علی خامنه ای شده است.